Moto Filmy

Honda Jazz zdobyła 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

Najgorzej ocenione zostały systemy bezpieczeństwa.

Najgorzej ocenione zostały systemy bezpieczeństwa.

NCAP jest organizacją non-profit, która powstała w 1979 roku i od tego czasu sprawdza poziom bezpieczeństwa w nowych samochodach. Tym razem europejski oddział NCAP postanowił wziąć na celownik tegoroczną Hondę Jazz, która uzyskała bardzo dobry rezultat i zgarnęła komplet pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa.

Testy Euro NCAP obejmują zderzenie czołowe przy prędkości 50 km/h zarówno z nieruchomą, jak i mobilną barierą, która również porusza się z prędkością 50 km/h. Test bezpieczeństwa obejmuje również uderzenie boczne oraz sprawdzenie systemów bezpieczeństwa, które odpowiadają za wykrywanie pojazdów i pieszych na drodze samochodu, a także reagowanie na powstałe zagrożenie.

Polecany film z naszego kanału

W przypadku bezpieczeństwa dorosłych Honda Jazz zgarnęła aż 87 procent punktów, a najbardziej narażona na obrażenia jest klatka piersiowa kierowcy i pasażerów. Nieco gorzej przestawia się sytuacja z bezpieczeństwem dzieci, gdzie Honda zdobyła 83 procent, a jej największą bolączką był brak kilku dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, które nie są dostępne. Podobnie sprawa wygląda z bezpieczeństwem pieszych, do którego firma nie miała prawie żadnych konkretnych zarzutów i oceniła je na 80 procent. Najgorzej wypadły systemy bezpieczeństwa, które uzyskały jedynie 76 procent wszystkich możliwych punktów.

Niemniej jednak patrząc na materiał video z testów możemy być pewni, że zarówno kierowca, jak i pasażerowie mogą czuć się w nowej Hondzie Jazz bezpiecznie, a uzyskany przez nią wynik tylko to potwierdza.

Źródło: Euro NCAP

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz