Oto jak może wyglądać nowe Renault Megane

Design bazuje na futurystycznym koncepcie Megane eVision.

Design bazuje na futurystycznym koncepcie Megane eVision.

W październiku bieżącego roku Renault zaprezentowało nowy pojazd koncepcyjny Renault Megane eVision, który zapowiadał elektrycznego SUV-a Megane. Jednak projekt doczekał się zmiany nadwozia i pomimo bazowania na koncepcji SUV-a, nowa Megane będzie kompaktem. Na jego premierę będziemy musieli poczekać jeszcze do przyszłego roku, jednak nasi koledzy z Motor1 postanowili przygotować kilka wizualizacji przedstawiających produkcyjną wersję tego modelu.

Autorzy tych grafik wykorzystali w swojej pracy wcześniej wspomnianą koncepcję Renault Megane eVision, jednak postanowili dodać jej nieco charakteru korzystając z wciąż trwającej mody na SUV-y i crossovery, a także wykorzystując jej wcześniejsze pochodzenie. Stąd też nowe Renault Megane doczekało się nieco bardziej terenowego wyglądu ze zdecydowanie większym prześwitem. Warto także wspomnieć, że francuska koncepcja obejmowała jedynie pojazd w pełni elektryczny, zaś jego produkcyjna wersja będzie oferowała również tradycyjne spalinowe układy napędowe. Stąd też graficy postanowili dorzucić dodatkowe wloty powietrza w dolnej części zderzaka, podczas gdy grill modelu pozostaje zamknięty na obieg powietrza.

Najwięcej informacji, jakie do nas dotarły dotyczą elektrycznego Renault Megane, które otrzyma pojedynczy silnik elektryczny generujący 218 KM mocy i 300 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które będą przekazywane na przednią oś. Takie zestawienie pozwoliłoby modelowi wykonać sprint 0-100 km/h w niecałe 8 sekund. Nie wiemy jeszcze, czego będziemy mogli spodziewać się po spalinowych wariantach, jednak nie powinny one odstawać znacząco od swojego zeroemisyjnego brata.

W przypadku pojazdów elektrycznych ważniejszym parametrem od mocy jest maksymalny możliwy zasięg na jednym ładowaniu. Według aktualnych informacji model otrzyma akumulator o pojemności 60 kWh, który pozwoli przejechać do 451 km bez konieczności dodatkowego ładowania.

2020 Renault Megane eVision Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz