Fiat 500X Cabrio zadebiutuje jeszcze w tym roku

Nadchodzi model, którego nikt nie oczekiwał.

Nadchodzi model, którego nikt nie oczekiwał.

Wciąż trwająca moda na SUV-y i crossovery sprzyja rozszerzaniu gamy tego typu modeli we wszystkich markach. Koncern FCA wprowadzi co najmniej trzy nowe SUV-y, w czym najnowszym projektem Fiata będzie model 500X, który zostanie pozbawiony stałego dachu. Według najnowszych informacji zadebiutuje on jeszcze w tym roku i doczeka się podobnych zmian, co Fiat 500C.

Fiat miesiąc temu zapowiedział nowy model podczas wewnętrznego spotkania z inwestorami i dostawcami, jednak nie wiedzieliśmy wtedy, czego możemy spodziewać się po 500X Cabrio. Niedawno portal Automotive News Europe dotarł do przedstawiciela firmy, który zapewnił, że Fiat 500X Cabrio pojawi się jeszcze w tym roku. Co więcej, włoska marka będzie chciała opracować go minimalizując wszystkie koszta, stąd też model zachowa całe framugi drzwi oraz większość nadwozia. Podobne zmiany zostały zastosowane podczas przygotowywania Fiata 500 w wersji pozbawionej stałego dachu.

Fiat zachowa również dwie pary drzwi w przeciwieństwie do T-Roca, który został pozbawiony tylnych skrzydeł podczas przechodzenia do wersji pozbawionej stałego dachu. Tak więc Fiat 500X Cabrio będzie czterodrzwiowym crossoverem z elektrycznie składanym dachem i szklaną tylną szybą, który będzie produkowany w tej samej fabryce FCA w południowych Włoszech, gdzie standardowy 500X.

Warto również wspomnieć, że w tej samej fabryce będzie produkowany również Fiat 500X z łagodnym napędem hybrydowym, co pozwoli spełnić coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin narzucane przez Unie Europejską. Hybrydowy model również powinien pojawić się jeszcze w tym roku, a w całej rodzinie 500X brakuje jedynie topowego wariantu opracowanego przez Abarth, jednak jak na ten moment nic nie wskazuje aby był on planowany.

2021 Fiat 500e 3+1

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz