Nowe Audi RS3 otrzyma dodatkowy zastrzyk mocy

Istnieje również spora szansa, że na jego pokład trafi układ napędowy zaczerpnięty z ósmej generacji Volkswagena Golfa R.

Istnieje również spora szansa, że na jego pokład trafi układ napędowy zaczerpnięty z ósmej generacji Volkswagena Golfa R.

Prawie rok temu zadebiutowała nowa generacja Audi A3, a zaledwie pół roku później pojawiła się jego gorętsza odmiana S3. Jednak gama modelu nie została w pełni odsłonięta, gdyż nadal oczekujemy na topowy wariant RS3, który został niedawno przyłapany podczas zakamuflowanych testów. Teraz dotarła do nas kolejna pogłoska, według której nowe Audi RS3 otrzyma dodatkowy zastrzyk mocy, jak również układ napędowy zapożyczony z ósmej generacji Volkswagena Golfa R.

Według portalu Auto Bild, Audi RS3 nie pójdzie śladami RS Q3, które odziedziczyło identyczną moc po poprzedniej odsłonie, lecz otrzyma dodatkowe konie mechaniczne. Według pogłoski, Audi podkręci 2,5-litrowy, pięciocylindrowy silnik z turbodoładowaniem do 420 KM mocy oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co daje nam dodatek w wysokości 20 KM i 20 Nm względem poprzedniej generacji.

Nie jest to jednak koniec wcześniej wspomnianej pogłoski. Według Auto Bild, inżynierowie chcą nadać nowemu RS3 ten sam, nowo opracowany napęd na wszystkie koła, który wprowadził w zeszłym roku Volkswagen dla Golfa R. Umożliwia on nie tylko rozłożenia momentu obrotowego między przednią i tylną osią, lecz również między dwoma tylnymi kołami. Oczywiście Volkswagenowski 4Motion z R-Performance Torque Vectoring zostałby przemianowany na Quattro w modelach spod szyldu Audi. Warto również wspomnieć, że Volkswagen twierdzi, że jego najnowsze dzieło będzie harmonijnie współpracowało „z innymi układami jezdnymi, takimi jak elektroniczne blokady mechanizmu różnicowego i adaptacyjne sterowanie podwoziem DCC”.

Pogłoska pochodząca z portalu Auto Bild jest po części tożsama z poprzednimi plotkami, według których Audi RS3 otrzyma podkręcony silnik oferujący 415 KM mocy, a także, że model doczeka się jeszcze mocniejszego wariantu oferującego 450 KM mocy. Zapewne w powyższych pogłoskach znajduje się ziarnko prawdy, lecz aby to potwierdzić będziemy musieli poczekać do oficjalnej premiery modelu, która nie została jeszcze zapowiedziana, lecz możemy się spodziewać, że nastąpi ona w przeciągu najbliższych kilku lub kilkunastu tygodni.

2021 Audi RS3 Sedan – zdjęcia szpiegowskie, styczeń 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Auto Bild

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz