Moto Filmy

Zobaczcie jak podrasowane Audi RS6 wystrzeliwuje do „setki” w 2,79 sekundy

Oferuje on zaledwie 1001 KM mocy oraz 1250 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Oferuje on zaledwie 1001 KM mocy oraz 1250 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Bugatti Veyron podczas swojego debiutu w 2015 roku zaskakiwało oferowaną mocą i parametrami, a także zajmowało zaszczytną czołową pozycję na liście supersamochodów. W jego wnętrzu znalazło się 8-litrowe W16 z poczwórnym turbodoładowaniem, które zapewniało 1001 KM mocy oraz 1250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co jednak, gdy przeniesiemy tę moc do nowego Audi RS6 w wersji kombi?

Nie jest tajemnicą, że odpowiedzi na to pytanie postanowił udzielić tuner MTM, który podrasował jedno z Audi RS6 do wcześniej wspomnianych 1001 KM mocy oraz 1250 Nm momentu obrotowego. Jednak są to tylko liczby, które kierowcy z kanału AutoTopNL postanowili sprawdzić w praktyce i wybrali się na przejażdżkę podrasowanym RS6. Efekt? Na odcinku niemieckiej autostrady pozbawionej ograniczenia prędkości osiągnęli niesamowite rezultaty.

Podrasowane Audi RS6 od MTM zdołało wykonać sprint 0-100 km/h w zaledwie 2,79 sekundy, zaś wynik 200 km/h wskoczył na licznik po zaledwie 8,13 sekundach. Jeżeli nadal nie czujesz się przekonany, to rozpędzenie się do 300 km/h zajęło Audi zaledwie 20,5 sekundy i ostatecznie zostało ono rozpędzone do 333 km/h, aczkolwiek sądzimy, że mogłoby pojechać jeszcze znacznie szybciej.

Co prawda uzyskane przez Audi RS6 rezultaty są wyśmienity, to jednak bledną one przy zestawieniu ich z potężnym pierwowzorem. Bugatti Veyron w swojej podstawowej wersji mogło wystrzelić do „setki” w zaledwie 2,5 sekundy, a prędkości 200 km/h i 300 km/h uzyskiwało ono w czasie odpowiednio 7,3 oraz 16,7 sekundy. Potężna bestia od Bugatti mogła również osiągnąć zdecydowanie większą prędkość maksymalną, która wynosiła aż 407 km/h.

Niemniej jednak, należy pamiętać, że Bugatti Veyron jest supersamochodem, zaś Audi RS6 rodzinnym kombi, które, po odpowiednich poprawkach, również może pokazać swój pazur pomimo dodatkowych prawie 200 kg względem Veyrona.

Źródło: AutoTopNL

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz