BMW X2 będzie teraz nieco większe

Pojazd otrzyma również swoje w pełni elektryczne wcielenie.

Pojazd otrzyma również swoje w pełni elektryczne wcielenie.

BMW X2 jest ważnym ogniwem w ofercie bawarskiej marki i stanowi bardziej stylowy i sportowy samochód względem jego braci spod szyldu X1 i X3. Jak na ten moment dostępne ono było w wariancie zarówno spalinowym, jak i hybrydowym, a jego topowa wersja M235i dostarczała nam 306 KM mocy oraz napęd na wszystkie koła. Jednak nowa generacja modelu zostanie przeniesiona na inną platformę, co będzie wiązało się ze sporymi zmianami.

Nowe BMW X2 odziedziczy płytę podłogową po nowym X1, które powinno pojawić się pod koniec bieżącego roku. W przypadku BMW X1 oznacza to, że otrzymamy znacznie większe wymiary względem poprzedniej generacji, napęd na przednie koła z opcjonalnym napędem na obie osie, jak również szeroką gamę układów napędowych złożonej zarówno z silników spalinowych, jak i hybryd oraz silników elektrycznych.

Zapewne zadajesz sobie pytanie, jaki związek ma nadchodzące BMW X1 do jego brata, lecz już śpieszymy z odpowiedzią. Według portalu Auto Bild, BMW X2 nie odziedziczy wyłącznie samej platformy, lecz również otrzyma podobny pakiet zmian, jak wcześniej wspomniane X1. Oznacza to, że również BMW X2 nieznacznie urośnie w swoich rozmiarach, a na swoją oficjalną premierę model może przyjechać zarówno ze spalinowym, jak i hybrydowym układem napędowym, który zapewne będzie wydajniejszy od obecnego X2 xDrive25e, który oferuje jedynie 56 km zasięgu na samym prądzie. Zapewne w ofercie znajdzie się również w pełni elektryczny wariant iX2, lecz wątpimy, aby był on dostępny tuż po premierze tradycyjnego X2.

Warto również wspomnieć, że oba modele doczekają się pewnych zmian wizualnych, które mogliśmy dostrzec na zdjęciach szpiegowskich nowego X1. Oba pojazdy otrzymają większe nerki, które w przeciwieństwie do nowej Serii 3 i 4, zostaną pociągnięte poziomo. Oprócz tego powinniśmy spodziewać się przemodelowanych świateł ze smuklejszymi, LED-owymi reflektorami.

Na więcej informacji będziemy musieli jeszcze sporo poczekać, gdyż nowe BMW X2 zapewne zadebiutuje dopiero pod koniec przyszłego roku.

BMW X7 xDrive40i – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz