Moto Filmy

Nowe Renault Megane oblało test łosia

Popularny kompakt osiągnął bardzo przeciętny wynik.

Popularny kompakt osiągnął bardzo przeciętny wynik.

Testowany egzemplarz Renault Megane napędzany był 1,3-litrowym silnikiem z turbodoładowaniem, który zapewnia 140 KM mocy oraz 240 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który przekazywany jest w pełni na przednią oś przy pomocy 7-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni. Takie zestawie pozwala modelowi wystrzelić do „setki” w 9,7 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 205 km/h.

Renault Megane nie popisało się zbytnio podczas testu łosia i zdołało wykonać czysty przejazd przy prędkości zaledwie 74 km/h. Choć uzyskany rezultat nie jest zbyt powalający, to nadal znajduje się on wyżej od wyniku nowego Opla Astry, który wynosił zaledwie 72 km/h oraz Volkswagena Golfa ósmej generacji, który zdołał wykonać czysty przejazdy przy prędkości 69 km/h.

Podczas pierwszej próby model wykazał się znaczną podsterownością, która nie pozwoliła kierowcy wyjść czysto z pierwszego zakrętu przez co strącił kilka pachołków w drugiej sekcji. Jednak z reguły pierwsze przejazdy nie należą do zbyt udanych, gdyż kierowcy nie są obeznani z reakcji i czułością samochodów na ruchy kierownicą.

Jednak w pozostałych próbach ponownie pojawiała się pewna podsterowność, która ostatecznie uniemożliwiła uzyskanie lepszego rezultatu niż 74 km/h, a czasem nawet powtórnego uzyskania tego samego wyniku. Z drugiej jednak strony pomimo nie do końca właściwej czułości kierownicy na skręty, model pozwala na w miarę precyzyjne prowadzenie, które możemy określić jako poprawne.

Natomiast podczas slalomu Renault Megane zachowywało się prawidłowo i kierowca nie miał najmniejszych problemów z omijaniem pachołków. Dodatkowo systemy wspomagania kierowania działały sprawnie i płynnie pozostając praktycznie niezauważalne.

Źródło: KM77

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz