Moto Filmy

McLaren 765LT pobija rekord przejazdu na ćwierć mili

Zdołał on pokonać 1/4 mili w zaledwie 9,33 sekundy.

Zdołał on pokonać 1/4 mili w zaledwie 9,33 sekundy.

Wśród producentów najszybszych samochodów świata możemy wymienić kilka marek, a wśród nich nie może oczywiście zabraknąć McLarena. Modele brytyjskiego koncernu niekoniecznie mogą pochwalić się niebotycznymi prędkościami maksymalnymi, lecz przodują one w jak najszybszym pokonywaniu pewnych odcinków. Niedawno McLaren 765LT pobił rekord przejazdu na ćwierć mili, który zajął mu zaledwie 9,33 sekundy.

Materiał pochodzi z kanału DragTimes, na którym Brooks Weisblat wielokrotnie zasiadał za kółkiem wszelakiej maści samochodów wyścigowych oraz demonów prędkości. Dotychczas swój życiowy rekord osiągnął za kierownicą McLarena 720S, gdy pokonał dystans ćwierć mili w czasie zaledwie 9,76 sekundy rozpędzając się do 232 km/h. Jednak McLaren 765LT zdołał znacząco poprawić ten rezultat.

Początkowo Weisblat kierował pojazdem ogumionym w opony drogowe Pirelli P Zero, które zostały dostarczone wraz z samochodem. Dzięki nim zdołał osiągnąć niesamowity czas sprintu na ćwierć mili wynoszący 9,41 sekundy przy prędkości 241,4 km/h. Postanowił jednak sprawdzić, czy brytyjska bestia zdoła osiągnąć jeszcze lepszy rezultat po założeniu opon przeznaczonych do jazdy po torze. Jego wybór padł na gumy Toyo R888R, które nadal dopuszczone są do ruchu drogowego. Dzięki nim zdołał wykręcić jeszcze lepszy czas wynoszący zaledwie 9,33 sekundy przy prędkości 242,8 km/h. Oczywiście wykonany przejazd nie był dziełem przypadku i aby to udowodnić Brooks wykonał trzy kolejne przejazdy, przy których osiągnął podobne rezultaty.

Taki wynik z łatwością pozwolił McLarenowi 765LT zdetronizować aktualnego króla Dodge’a Demona, który pokonał dystans ćwierć mili w czasie 9,65 sekundy przy prędkości 225 km/h. Co prawda niektórym właścicielom modelu udało się zejść poniżej 9,6 sekundy, jednak nadal jest to wynik daleki od rezultatu uzyskanego przez McLarena, nawet przy użyciu stricte drogowych opon.

Źródło: DragTimes

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz