Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Kia Niro przyłapana podczas zakamuflowanych testów

Pojazd doczekał się większego rozstawu osi oraz kilku zmian projektowych.

Pojazd doczekał się większego rozstawu osi oraz kilku zmian projektowych.

Zimowa aura w Szwecji zachęca wiele marek, aby testować swoje prototypy w niesprzyjających, mroźnych warunkach. Kia również podążą za tym trendem i postanowiła wysłać nową Kię Niro na zakamuflowaną przejażdżkę, aby sprawdzić jak model radzi sobie podczas srogiej zimy. Była to również świetna okazja dla szpiegów motoryzacyjnych, aby przyłapać nową generację modelu na gorącym uczynku.

Choć pojazd ukryty został pod grubą warstwą kamuflażu i paneli maskujących, to możemy dostrzec kilka ciekawych szczegółów. Po pierwsze, nowa Kia Niro doczekała się większego rozstawu osi, co niekoniecznie dojrzymy skupiając się na samych kołach, jednak spojrzenie na tylne drzwi i słupek C sprawi, że od razu dostrzeżemy różnicę w długości tylnych skrzydeł oraz dachu względem poprzedniej generacji modelu.

Oprócz tego, nowa Kia Niro będzie po części inspirowana samochodem koncepcyjnym Habaniro, który został zaprezentowany prawie dwa lata temu. Na poprzednich zdjęcia szpiegowskich mogliśmy bardziej przyjrzeć się przedniej części pojazdu, na której charakterystyczny grill Kii został zastąpiony „nosem rekina”, który sąsiaduje ze zdecydowanie mniejszymi reflektorami. Zmiany dosięgnęły również tylnej części pojazdu, która, podobnie jak cała reszta samochodu, została ukryta pod szczelnym kamuflażem. Jednak możemy dostrzec, że tylne światła otrzymają nowy wygląd i swoim kształtem będą przypominały bumerang.

Niestety szpiedzy motoryzacyjni nie mieli okazji zajrzeć do wnętrza pojazdu, jednak możemy oczekiwać, że do kokpitu trafi zdecydowanie większy wyświetlacz systemu inforozryki. Dodatkowo zwiększenie rozstawu osi sprawi, że pasażerowie zasiadający na tylnym rzędzie siedzeń otrzymają nieco więcej miejsca na nogi. Nie wiemy również, co będziemy mogli znaleźć pod maską nowej Kii Niro, lecz możemy się spodziewać, że na jej pokład trafią zarówno spalinowe, hybrydowe, jak i w pełni elektryczne układy napędowe.

Nowa Kia Niro powinna zadebiutować pod koniec bieżącego roku.

2022 Kia Niro – zdjęcia szpiegowskie, styczeń 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz