BMW M pokazuje kulisy projektowania felg i siedzeń

Pokazuje to, że BMW kładzie ogromny nacisk na opracowanie szczegółów.

Projektowanie samochodów z reguły może nam się kojarzyć z setkami pomysłów, licznymi szkicami projektowymi, renderingami, czy też prototypami. Jednak przygotowanie nowego modelu to nie tylko opracowanie układu napędowego, wyglądu nadwozia, zawieszenia, czy samego wnętrza. Aby uzyskać naprawdę dobry efekt trzeba zadbać o każdy, nawet najmniejszy szczegół. BMW świetnie zdaje sobie z tego sprawę i przygotowało materiały video opowiadające o kulisach projektowania felg i siedzeń.

Fotele w samochodach są z pewnością jednym z tych elementów, na których wbrew pozorom skupiamy sporo uwagi. Po pierwsze muszą być one wykonane estetycznie i wykończone odpowiednimi materiałami, jednak, gdy zasiądziemy za kółkiem pojawia się równie ważna cecha. Wyobraź sobie, że udajesz się do salonu, aby zakupić samochód, który bardzo ci się podoba, posiada odpowiedni silnik oraz typ nadwozia, jednak gdy zasiadasz za jego kierownicą okazuje się, że……. siedzenie jest bardzo nie wygodne, nie czujesz się komfortowo i cały czar pryska. Na taką sytuację nie mogą pozwolić sobie marki pokroju BMW.

BMW oferuje w nowych modelach M dwie różne opcje siedzeń – fotel sportowy M i fotel kubełkowy M Carbon. Bawarska marka opracowując drugi typ siedzeń skupia się pobyciu się zbędnej wagi, co pozwala zaoszczędzić aż 5 kg. Oprócz oszczędności wagi zespół inżynierów po przestudiowaniu profili badanych stworzył uniwersalny kontur oparcia siedzenia. Dzięki czemu otrzymujemy idealne połączenie wygody i komfortu, a także stylowego wyglądu.

W przypadku projektowania obręczy, marka również skupia się na zachowaniu jak najmniejszej masy przy jednoczesnym estetycznym i stylowym wyglądzie. W związku z tym na przykład projekt skrzyżowanych szprych zostaje przenoszony z poprzednich samochodów z niewielkimi modyfikacjami, aby dopasować się do bardziej kanciastej estetyki nowszych pojazdów.

Opublikowane materiały dobitnie świadczą, że BMW M chce zadbać o każdy możliwy aspekt, co ma sprawić, aby klient za każdym razem wracał zadowolony z salonu, a co więcej za kierownicą właśnie zakupionego samochodu.

Źródło: BMW M

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz