Moto Filmy

Toyota GR Yaris pokazała klasę podczas testu łosia

Japoński hot-hatch zdołał wykonać czysty przejazd przy prędkości aż 80 km/h.

Toyota GR Yaris napędzana jest 1,6-litrowym, trzycylindrowym silnikiem z turbodoładowaniem, który zapewnia 261 KM mocy oraz 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa została połączona z 6-przekładniową manualną skrzynią biegów, która przekazuje całą moc na wszystkie koła. Takie zestawienie pozwala wystrzelić japońskiego hot-hatcha do „setki” w zaledwie 5,5 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 230 km/h.

Toyota GR Yaris już podczas pierwszego podejścia pokazała klasę i strąciła zaledwie dwa pachołki przy prędkości 77 km/h. Jednak testujący ją kierowca nie był obeznany z samochodem, przez co ciężko mu było wykonać czysty przejazd. Jednak przy kolejnych podejściach samochód pokazał pełnie swoich możliwości i zdołał poprawnie wykonać manewr omijania przy prędkości aż 80 km/h. Co więcej, Toyota GR Yaris bliska była poprawienia swojego rezultatu z dodatkowym kilometrem na liczniku, jednak strąciła ona jeden z pachołków.

Testujący samochód kierowcy zwracają uwagę na sztywne zawieszenie, dzięki któremu Toyota nie wykazuje się żadną podsterownością i idealnie reaguje na polecenia kierowcy, dzięki czemu bez problemu powraca do pozycji wejściowej. Dodatkowo zastosowane opony Michelin Pilot Sport 4S świetnie trzymają się asfaltu, co pozwoliło uzyskać rewelacyjny wynik podczas testu łosia.

Toyota GR Yaris również pokazała klasę podczas slalomu. Samochód mógł w bardzo szybkim tempie wykonywać slalom i precyzyjnie reagował na ruchy kierownicą. Co więcej sam system ESC praktycznie nie reagował na dynamiczne skręty, co pozwoliło kierowcy czerpać czystą radość z jazdy.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz