Moto Filmy

Przestępca pozywa brytyjską policję za zmiażdżenie jego Ferrari 458 Spider

Jeżeli jesteście ciekawi, jak wygląda miażdżenie luksusowego samochodu, to dobrze trafiliście.

Przepisy prawne bywają bezlitosne zarówno dla przestrzegających prawa obywateli, jak również tych, którzy jawnie je łamią. Tym razem ręka sprawiedliwości dopadła jednego z brytyjskich przestępców, a dokładniej jego luksusowy supersamochód Ferrari 458 Spider. W efekcie czego został on zezłomowany, a jego właściciel postanowił pozwać lokalną policję o bezprawne działanie.

Właścicielem Ferrari był 35-letni Zahid Khan, który uciekł do Dubaju na krótko przed tym, jak został skazany za spiskowanie w celu popełnienia oszustwa, wypaczenia wymiaru sprawiedliwości oraz ukrywanie i przekształcanie mienia przestępczego poprzez korzystanie z fałszywych tablic rejestracyjnych. Za te przestępstwa został skazany na 10 lat więzienia, jednak postanowił opuścić Wielką Brytanię.

Zanim przejdziemy do sedna sprawy musimy cofnąć się trochę w czasie. Zahid stał się „sławny” w 2017 roku, kiedy to zaparkował swój włoski supersamochód na chodniku przy Sądzie Koronnym w Birmingham. Jednak decyzja to okazała się być opłakana w skutkach i policja bardzo szybko zajęła się pojazdem. Jednak Ferrari 458 Spider zamiast trafić na policyjny parking trafiło na złomowisko. Funkcjonariusze odkryli, że pojazd nie ma opłaconego ubezpieczenia, a co gorsze był pojazdem kategorii B, co oznacza, że ​​z powodu uszkodzeń był niezdatny do ruchu drogowego w efekcie czego musiał zostać zezłomowany. Widowiskowe złomowanie pojazdu mogliśmy zobaczyć już na początku 2018 roku, a film z tego „wydarzenia” możecie zobaczyć na początku tekstu.

Jednak Khan postanowił nie dać policji za wygraną i pozwał brytyjską policję. W rozmowie z Mail Online powiedział: „Rozpocząłem postępowanie przeciwko policji West Midlands za bezprawne postępowanie w związku z moim Spiderem Ferrari 458 wartym 200 tys.”.

Brytyjska policja również wypowiedziała się w tej sprawie: „Zahid Khan wcześniej wniósł pozew bezpośrednio do interwencji, który już odrzucono. Otrzymaliśmy zawiadomienie o wszczęciu postępowania przed sądem, odpowiemy na pozew w postępowaniu sądowym w odpowiednim czasie” – powiedziała rzeczniczka policji w West Midlands. Dodatkowo, według krążących pogłosek, brytyjska policja wie, gdzie dokładnie uciekł Khan i może mu grozić ekstradycja.

2017 Ferrari 488 GTB – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Tomasz Dąbrowski

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz