Alfa Romeo, DS i Lancia połączą swoje siły

Wszystkie trzy marki będą współpracować podczas tworzenia kolejnych generacji swoich modeli.

Nowopowstała spółka Stellantis jest już oficjalnie z nami od niespełna miesiąca i łączy pod swoim parasolem pond 10 marek samochodowych. Początkowo krążyły pogłoski, że czwarty co do wielkości producent samochodów postanowi uśmiercić kilka podległych mu koncernów, jednak pod koniec stycznia szef spółki postanowił zdementować te pogłoski. Teraz poznaliśmy najbliższe plany Stellantis dotyczące jej marek premium.

Według Automotive News, trzy marki premium, które należą do Stellantis, a mianowicie DS, Alfa Romeo oraz Lancia będą współpracować, aby wspólnie opracować nową generację samochodów, która zostanie wprowadzona na rynek w 2024 r. Dyrektor produktu w DS, Marion David powiedziała, że wymienione wyżej marki otrzymają układy napędowe i technologie, które nie będą oferowane w mniej prestiżowych modelach.

Pracujemy z naszymi włoskimi kolegami nad określonymi modułami premium, układami napędowymi i funkcjami, aby odróżnić marki premium od marek z głównego nurtu.

Marion David w wywiadzie dla Automotive News

Nie oznacza to jednak, że marki porzucą wszystkie najbliższe plany, które nie zakładały jeszcze wzajemnej współpracy. Modele, które zaczęły już być opracowywane zostaną ukończone oraz trafią na rynek. Dopiero w kolejnych generacjach modeli oraz nowych pojazdach będziemy mogli dostrzec ogromne podobieństwo w obrębie Lanci, DS-a oraz Alfy Romeo.

Samochody, które są już w toku, będą kontynuowane i zostaną wprowadzone na rynek. A dla następnego pokolenia koncentrujemy się na tworzeniu synergii, która jest powodem połączenia.

Marion David

Trzeba przyznać, że jest to bardzo interesująca wiadomość i jesteśmy ciekawi, jaką ścieżką podążą wszystkie marki. Sądzimy jednak, że Lancia nadal będzie oferowana tylko i wyłącznie we Włoszech z jednym modelem w swojej ofercie.

2021 Alfa Romeo Giulia GTAm

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz