Oto jak może wyglądać nowy luksusowy sedan Alfy Romeo

Byłby on bezpośrednim konkurentem BMW Serii 5.

Aktualnie segment samochodów luksusowych jest z pewnością zdominowany przez niemieckie modele, które nie posiadają zbyt dużej konkurencji wśród „zagranicznej” motoryzacji. Jednak w powietrzu wisi nowy pojazd, który może zatrząsnąć europejskim rynkiem i pochodzi z południowej części starego kontynentu. Oto jak może wyglądać nowy luksusowy sedan od Alfy Romeo.

Włoska marka aktualnie nie posiada zbyt mocnych kart, aby utorować sobie drogi do dominacji na rynku samochodów luksusowych. Jednak w najbliższym czasie możemy oczekiwać sporych nowości. Na początku bieżącego roku zakończyła się fuzja FCA z PSA, w efekcie czego powstała czwarta co do wielkości produkcji samochodów spółka Stellantis. Co więcej, według najnowszych doniesień, Alfa Romeo, DS i Lancia będą współpracowały w przygotowywaniu najnowszych modeli luksusowych marek znajdujących się pod płaszczem nowopowstałej spółki.

W najbliższym czasie włoska marka zaprezentuje nam nową Alfę Romeo Tonale, która powinna zadebiutować już we wrześniu tego roku, ale największą nowością będzie nadchodzący luksusowy sedan, który właśnie doczekał się pierwszej wizualizacji. Według portalu Motor.es, z którego pochodzi powyższa grafika, luksusowy sedan pojawi się w 2025 roku i jest obecnie w fazie projektowania.

Trzeba przyznać, że pojazd prezentuje się obiecująco, jednak jest to tylko wytwór wyobraźni hiszpańskich grafików, a nadchodzący sportowy sedan może różnić się pod wieloma względami od zaprezentowanego projektu. Niemniej jednak nowy model będzie wykorzystywał sprawdzoną platformę Giorgio i doczeka się zarówno benzynowego, hybrydowego, jak i w pełni elektrycznego układu napędowego. Co więcej, portal Motor.es upatruje go jako bezpośredniego konkurenta dla BMW Serii 5.

Oczywiście nie są to potwierdzone informacje, więc powinniśmy podejść do nich z dość sporym dystansem. Trzeba jednak przyznać, że taki model z pewnością przyciągnąłby wielu klientów do salonów włoskiej marki samochodów luksusowych.

2019 Alfa Romeo Tonale Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz