Oto jubileuszowy Volkswagen Golf GTI Clubsport 45

Niemiecka marka postanowiła uczcić 45. rocznicę opracowania pierwszego modelu spod szyldu GTI.

W 1976 roku z niemieckich linii produkcyjnych zjechał pierwszy model z rodziny GTI, którego następcy produkowani są aż do dziś. Niemiecka marka postanowiła uczcić tę 45. rocznicę i przygotowała specjalną edycję dla swojego kultowego kompakta. Poznajcie nietypowego Volkswagena Golfa GTI Clubsport 45, który doczekał się kilku poprawek wizualnych.

Model został oparty na gorętszym wariancie GTI Clubsport, co oznacza, że pod jego maską spoczywa potężny 2-litrowy, czterocylindrowy turbodoładowany silnik, który zapewnia zdrowe 300 KM mocy i 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa przekazuje całą moc na przednie koła przy pomocy siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej przekładni. Dodatkowo model otrzymał mechanizm różnicowy z blokadą przedniej osi i ulepszony Vehicle Dynamics Manager, co w połączeniu z potężnym motorem pozwala modelowi wystrzelić do „setki” w zaledwie 5,6 sekundy.

Specjalny Golf GTI Clubsport 45 doczekał się ekskluzywnego pakietu Race który obejmuje sportowy układ wydechowy oraz specjalne 19-calowe koła Scottsdale, wykończone w błyszczącej czerni z czerwonymi akcentami na krawędzi. Co więcej, niemiecka marka zdjęła z jednostki napędowej elektroniczny kaganiec, który ograniczał jej zapędy do 250 km/h, jednak Volkswagen postanowił nie dzielić się informacją, jaka będzie ostatecznie prędkość maksymalna edycji specjalnej.

Oprócz tego Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 otrzymał czarny dach i tylny spojler, które według marki są hołdem dla oprawionej w czarną ramkę tylnej szyby oryginalnego GTI z 1976 roku. Dodatkowo na bocznych progach znalazła się grafika z dużym szyldem „45”, zaś na przód pojazdu trafiły reflektory matrycowe IQ.Light LED. Zmiany zaszły również we wnętrzu pojazdu, gdzie możemy znaleźć typowe dla GTI wykończenia przednich foteli oraz plakietkę „45” umieszczoną u podstawy kierownicy.

Nowy Volkswagen Golf GTI Clubsport 45 trafi do sprzedaży już 1. marca w wybranych krajach europejskich, a jego ceny zaczynać się będą od 47.790 euro, czyli po przeliczeniu na rodzimą walutę około 215.910 złotych.

Volkswagen Golf GTI Clubsport 45

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz