Produkcyjna wersja Hondy Civic została ujawniona w Chinach

Model doczekał się niewielkich zmian względem wersji przedprodukcyjnej.

Pod koniec zeszłego roku japońska marka zaprezentowała 11. już generację Hondy Civic, a dokładniej mówiąc, jej wariant przedprodukcyjny. Jednak przez te kilka miesięcy jej pełnoprawna odsłona nie doczekała się jeszcze swojej oficjalnej premiery, ale można się domyślać, że jej prezentacja wisi już w powietrzu. Potwierdza to również fakt, że w Chinach został ujawniony produkcyjny wygląd nadwozia nowej Hondy Civic.

Przepisy, które obowiązują w Chinach nie są zbyt przyjazne dla ukrywania przez marki wyglądu jeszcze nie zaprezentowanych samochodów. Każdy nowy samochód wprowadzany na rynek w Chinach musi zostać przekazany Ministerstwu Przemysłu i Technologii Informacyjnych, aby uzyskać homologację na drogi. W efekcie czego urząd sfotografował model, a następnie opublikował zdjęcia na swojej stronie.

Co prawda „wyciekłe” fotografie przedstawiają sedana Hondy Civic w wersji na rynek chiński, co może oznaczać, że jego globalny odpowiednik może się nieco różnić od zaprezentowanego modelu. Niemniej jednak, Honda zamierza zrobić z nowego Civica model globalny, stąd też możemy się spodziewać jedynie niewielkich, kosmetycznych zmian.

Sfotografowany model występuje w dwóch konfiguracjach, z których jedna to wariant podstawowy z ukrytą końcówką układu wydechowego umieszczoną pod zderzakiem oraz z tradycyjnymi reflektorami. Natomiast droższy wariant doczekał się czarnego wykończenia lusterek bocznych, klamek oraz felg w tej samej barwie oraz w pełni LED-owych reflektorów. Całość została podkreślona przez dwie końcówki układu wydechowego, które zostały umieszczone na zderzaku. Dodatkowo obie wersje otrzymały plakietkę „240”, co może oznaczać, że pod ich maskami pracują te same jednostki napędowe.

Niestety zdjęcia z Chin nie ujawniły wnętrza modelu, jednak zostało ono pokazane podczas premiery przedprodukcyjnego Civica. Popularny samochód Hondy doczeka się również gorętszych odmian SI w sedanie oraz topowej wersji Type R dla kompakta, które będą dostępne z manualnymi skrzyniami biegów. Niestety nowa generacja modelu nie doczeka się wariantu z płynniejszą linią dachu.

Ciekawie zapowiada się sam topowy wariant Type R, który według wcześniejszych doniesień przejdzie do historii jako ostatni samochód Hondy z całkowicie spalinowym sercem sprzedawany na Starym Kontynencie. Topowy hatchback zachowa obecny 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem, który doczeka się niewielkiego wzrostu mocy względem poprzedniej generacji modelu, która oferowała 320 KM mocy.

Premiera nowej Hondy Civic powinna nastąpić w przeciągu najbliższych dni lub tygodni.

2022 Honda Civic – zdjęcia z Chin

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz