Alfa Romeo i Lancia otrzymają większe możliwości w Stellantis

Szefostwo nowopowstałej spółki kładzie ogromne nadzieje w obu markach.

Na początku bieżącego roku na rynku motoryzacyjnym pojawił się potężny gracz powstały w wyniku połączenia PSA Group i FCA. Nowopowstała spółka Stellantis stała się czwartym co do wielkości producentem samochodów na świecie, który skupił pod swoim szyldem ponad 10 różnych marek. Co więcej, zaledwie miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że Alfa Romeo, DS i Lancia połączą swoje siły przy opracowywaniu kolejnych generacji swoich modeli, a teraz prezes Stellantis, John Elkann stwierdził, że zarówno Alfa Romeo, jak i Lancia otrzymają większe możliwości jak dotychczas.

Wróćmy jednak do początku, kiedy to od 2017 roku Peugeot przymierzał się do wielkiego powrotu zza ocean z Larrym Dominique, prezesem i dyrektorem generalnym PSA North America na czele. Jednak ostatecznie francuska marka nie powróci do Stanów Zjednoczonych, a sam Larry został szefem Alfy Romeo w Ameryce Północnej.

2021 Alfa Romeo Giulia GTAm

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Niemniej jednak nie oznacza to, że Stellantis zamierza położyć ogromny nacisk na samą Alfę Romeo przy jednoczesnym osłabieniu pozostałych marek. Niedługo potem szef spółki, John Elkann, stwierdził w wywiadzie telewizyjnym, że Alfa Romeo i Lancia będą cieszyć się większymi inwestycjami w ramach nowej fuzji. Powiedział on również, że obie marki w przeszłości nie otrzymywały takich funduszy jakich by chciały, lecz ma się to zmienić.

W tej nowej grupie będą znacznie większe możliwości niż w przeszłości dla tych dwóch marek z siedzibą w Turynie

Oprócz większych funduszy obie włoskie marki nawiążą bliską współpracę z DS i wspólnie będą pracowały nad rozwojem układu napędowego przeznaczonego wyłącznie dla tych trzech koncernów. Nowe samochody bazujące na opracowanych technologiach powinny zadebiutować w 2024 roku.

2021 Alfa Romeo Giulia Veloce Q4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz