Zdjęcia szpiegowskie

Elektryczny Ford F-150 przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Będzie to najszybszy i najpotężniejszy F-150 z całej rodziny.

Era samochodów elektrycznych coraz częściej zagląda do wielu zakładów produkcyjnych począwszy od końcówki ubiegłego wieku, gdy między innymi Fiat opracowywał model Cinquecento Elettra. Od tego czasu minęło już wiele lat, a same elektryczne układy napędowe niejednokrotnie przewyższają zdolności ich spalinowych odpowiedników. Stąd też silniki elektryczne zaczęły trafiać nie tylko do sedanów i kompaktów, lecz również potężnych SUV-ów, a w najbliższym czasie również do najnowszej rodziny amerykańskich pick-upów.

Niedawno do sieci trafiły zdjęcia szpiegowskie przedstawiające nowego, w pełni elektrycznego Forda F-150. Prototyp został zakryty szczelnych kamuflażem, który nie objął jedynie wysokiego dachu, który nie doczeka się żadnych zmian względem swojego spalinowego odpowiednika. Zapewne identycznie będzie przestawiała się sytuacja całego wyglądu samochodu, który zostanie w dużej mierze przeniesiony z tradycyjnego pick-upa. Jedyną poważniejszą zmianą wizualną może zostać ujawniony na niedawnym zwiastunie podłużny pasek świetlny LED, który połączy oba przednie reflektory.

Co ciekawe ciężki kamuflaż spoczął na tylnej części pojazdu, a dokładniej na samej pace i tylnych światłach. Chociaż z drugiej strony wątpimy, aby amerykańska marka planowała wprowadzać tam jakieś rewolucyjne zmiany. Sam kamuflaż został przygotowany tak, aby zmylić obserwatorów, gdyż została w nim wycięta klapka wlewu. Jednak bliższe spojrzenie od razu utwierdzi nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z elektrycznym samochodem, gdyż został on pozbawiony zbędnych końcówek układu wydechowego.

Dodatkowo, dzięki sporemu prześwitowi, możemy przyjrzeć się podwoziu oraz umieszczonemu tam silnikowi elektrycznemu. Co więcej w przedniej części podwozia znalazły się płyty, które posłużą do usztywnienia lub ochrony umieszczonych nad nimi akumulatorów. Krążą pogłoski, że Ford dąży do uzyskanie zasięgu na poziomie 300 mil, co daje nam około 482,8 km, jednak w ofercie marki może znaleźć się wariant dla dalekiego zasięgu z mocniejszym zestawem akumulatorów. Co prawda nie wiemy, jaką moc zaoferuje nam elektryczny Ford F-150, jednak będzie on zapewne najpotężniejszym i najszybszym wariantem w rodzinie.

Ford potwierdził już, że produkcja elektrycznego F-150 rozpocznie się w połowie 2022 roku i pojawi się on jako model z rocznika 2023. Niemniej jednak jego oficjalny debiut może nastąpić jeszcze w tym roku.

2023 Ford F-150 EV – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz