Oto zupełnie nowy 2021 Peugeot 308

Zdjęcia nadchodzącego Peugeota 308 pojawiły się w sieci na dzień przed oficjalną premierą.

Przyzwyczailiśmy się, że zawsze na przynajmniej kilka godzin przed oficjalną premierą do sieci wyciekają oficjalne zdjęcia nowego modelu lub auto udaje się sfotografować podczas realizacji oficjalnych zdjęć promocyjnej. Zazwyczaj są to fotografie w kiepskiej jakości i tak też jest w przypadku dziś omawianego Peugeota 308 nowej generacji.

Dziś mamy dla was paczkę oficjalnych fotografii. Mimo dość kiepskiej jakości, dostrzec można wszystkie zmiany jakie francuska marka wprowadziła wraz z trzecią generacją modelu 308. Na szczęście mamy zdjęcie zewnętrzne oraz wnętrza pojazdu.

Zupełnie nowy Peugeot 308 kontynuje futurystyczny design, który zapoczątkowały odświeżone modele 3008 i 5008. Z przodu znajdziemy wąskie reflektory scalone z pionowymi światłami do jazdy dziennej, które ciągną się po całej wysokości przedniego pasa. Centralnie znajdziemy odmienioną atrapę chłodnicy, która posiada wiele poziomych pasków oraz nowe, czarne logo Peugeot.

Linia boczna jest muskularna i posiada wiele wyraźnych przetłoczeń idących od lub do świateł. Auto otrzymało nowy herb producenta na przednich zderzakach bocznych, niczym modele Ferrari (choć to trochę naciągane porównanie). Z tyłu znalazła się czarna listwa scalające tylne światła. Te mają nowy wzór świateł pozycyjnych, które ponownie są trzema pazurami, jednak o nieco przechylonym wzorze. Zderzak posiada chromowane wykończenie, jednak są to jedynie atrapy prawdziwych końcówek wydechu.

Wnętrze przeszło sporą rewolucję. Znany od lat i-Cockpit z wysuniętymi zegarami (aktualnie cyfrowymi) nad kierownicę pozostał, jednak pojawiło się kilka istotnych zmian nadających bardziej futurystycznego wyglądu. Deska rozdzielcza posiada nawiewy wysunięte bardzo wysoko, a centralnie znalazły się dwa (!) wyświetlacze do obsługi systemu inforozrywki.

Oprócz standardowego ekranu, który służy do głównego zarządzania muzyką, nawigacją, czy ustawieniami, pod nim znajdziemy dodatkowy wyświetlacz, który spełniać będzie dwie funkcje – cyfrowych przycisków do przechodzenia między poszczególnymi elementami oraz do szybkiej obsługi klimatyzacji. Do znacząca zmiana względem aktualnej generacji.

Tunel środkowy posiada wysunięty ku górze wąski panel do obsługi automatycznej skrzyni biegów oraz elektronicznego hamulca postojowego, a obok niego znajdziemy miejsce na napoje z roletą, ładowarkę indukcyjną do urządzeń mobilnych oraz podłokietnik.

Przedstawiony na zdjęciach kompakt to wariant hybrydowy nowego 308. Na jednym ze zdjęć widzimy samochód podłączony do ładowarki, więc widzimy flagowy wariant Plug-in Hybrid.

Plotki głoszą, że w przyszłości mamy zobaczyć wariant Peugeot Sport Engineered, który ma wykorzystywać hybrydowy układ typu Plug-in o mocy ok. 300 koni mechanicznych. Sportowy wariant ma posiadać napęd na wszystkie koła i konkurować m.in. z Volkswagenem Golfem R.

Oficjalna premiera modelu ma się odbyć już jutro, 18 marca.

2021 Peugeot 308 Hybrid – wyciek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz