Samochody elektryczne

Poznajcie nowe BMW i4

Nowy elektryk zaoferuje nam do 530 KM mocy oraz 590 km maksymalnego zasięgu.

BMW już od dłuższego czasu kładzie duży nacisk na produkcję samochodów elektrycznych zapoczątkowaną przez i3 zaprezentowane w 2013 roku, aż po BMW iX oraz iX3. Teraz do gamy dostępnych elektryków dołączyło nowe BMW i4, które zostało zaprezentowane 3 miesiące wcześniej niż pierwotnie planowano i zostało w dużej mierze zainspirowane BMW Serii 4 Gran Coupe.

Model w ogromnym stopniu przypomina samochód koncepcyjny Concept i4, który został zaprezentowany już rok temu. Nie jest to zbyt duże zaskoczenie, gdyż wcześniej wspomniany pojazd koncepcyjny był pozbawiony przesadnych dodatków i w większym stopniu przypominał wersję przedprodukcyjną niż typowy samochód koncepcyjny.

Do samochodu trafiła również kontrowersyjna kratka grilla, która znacząco podzieliła podzieliła fanów marki. Oprócz tego możemy liczyć na płaskie klamki, które znajdziemy również w BMW Serii 4 Gran Coupe, a ich wprowadzenie było podyktowane zwiększeniem aerodynamiki pojazdu. W przeciwieństwie do spalinowego odpowiednika, BMW i4 otrzyma dodatkową parę drzwi, a także niebieskie akcenty oraz koła o aerodynamicznym wzorze, co pozwoli oddzielić samochód elektryczny od reszty rodziny z dopiskiem „4”. Oczywiście nie mogło również zabraknąć przeprojektowanych zderzaków, a sam pojazd został pozbawiony zbędnych końcówek układu wydechowego.

Bawarska marka postanowiła nie odkrywać wszystkich swoich kart i większość specyfikacji technicznej samochodu nadal pozostaje tajemnicą. Wiemy jedynie, że BMW i4 będzie oferowało do 530 KM mocy, które zostaną zapewne zarezerwowane dla wariantu Performance, który będzie wykonywał sprint 0-100 km/h w około 4 sekundy. Jak na ten moment nie wiemy również, jakie akumulatory trafią na pokład i4, jednak według zapowiedzi BMW, pozwolą one przejechać do 590 km według norm WLTP oraz do 483 km według norm EPA.

Kolejnych szczegółów powinniśmy spodziewać się w przeciągu kilku najbliższych tygodni, gdyż również wnętrze modelu nadal pozostaje tajemnicą.

2022 BMW i4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz