Wyciekły zdjęcia nowej Alpiny B8 Gran Coupe

Premiera modelu obędzie się już dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Od premiery nowej Alpiny B8 Gran Coupe dzielą nas zaledwie godziny, a same zdjęcia przestawiające nadchodzący model właśnie wyciekły do sieci. Fotografie zostały opublikowane na oficjalnej stronie internetowej BMW w USA. Jednak była to niezamierzona lub celowa „pomyłka”, gdyż zdjęcia bardzo szybko zostały usunięte. Jednak w sieci nic nie ginie i BimmerToday zdołał zachować część z opublikowanych fotografii.

W porównaniu z BMW M850i ​​Gran Coupe, B8 Gran Coupe ma nieco inny przedni zderzak z napisem „Alpina” pod dolną kratką. Dodatkowo wloty umieszczone na przednich błotnikach wydają się mieć nowe wykończenie, podczas gdy boczne osłony zdają się być identyczne. Natomiast na tylnym zderzaku znalazł się agresywniejszy tylny dyfuzor przedzielony czterema skrzydłami, który został uzupełniony przez cztery końcówki układu wydechowego.

Co prawda, na fotografiach nadal możemy dostrzec emblematy BMW, jednak z nadwozia zniknęły plakietki „xDrive” i „M850i”, które zostały zastąpione dopiskami „Alpina” oraz „B8”. Oczywiście nie mogło również zabraknąć wieloramiennych felg z logiem marki, a sam model został wykończony w charakterystycznym lakierze Alpina Green.

We wnętrzu maszyny również znajdziemy elementy świadczące o niecodziennym pochodzeniu modelu. Do kokpitu trafiła specjalna tabliczka Alpiny, która została umieszczona przed środkowym podłokietnikiem. Napis „Alpina” znalazł się również selektorze iDrive oraz trafił do zestawu cyfrowych wskaźników umieszczonych za kierownicą.

Jak na ten moment nadal nie wiemy, jaką moc zaoferuje nam nowa Alpina B8 Gran Coupe. Wiemy jedynie, że do jej wnętrza trafi zmodyfikowana 4,4-litrowa, podwójnie turbodoładowana V8 zapożyczona z BMW M850i ​​Gran Coupe. Będzie ona wytwarzała około 600 KM mocy, a cały moment obrotowy będzie przekazywany na wszystkie koła przy pomocy 8-przekładniowej, automatycznej skrzyni biegów.

Oficjalna premiera Alpiny B8 Gran Coupe odbędzie się już dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego.

2021 Alpina B8 Gran Coupe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz