Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Honda Civic przyłapana w dwóch kolorach nadwozia

Kiedy wreszcie nadajcie produkcyjny wariant popularnego kompakta?

Honda Civic nie schodzi z ust fanów marki, jak i całej motoryzacji od kilku miesięcy, a japońska marka wciąż trzyma nas w niepewności i nadal nie zaprezentowała produkcyjnej wersji modelu, choć jego prototyp został oficjalnie przedstawiony pod koniec listopada zeszłego roku. Od tego czasu mogliśmy przyjrzeć się ostatecznemu projektowi na licznych zdjęciach szpiegowskich, jednak teraz do sieci wyciekły fotografie przedstawiające produkcyjną wersję Civica w dwóch kolorach nadwozia.

Biały i szary kolor nadwozia sfotografowanych pojazdów to dokładniej lakiery Platinum White Pearl i Lunar Silver Metallic, które zostały przeniesione z poprzedniej odsłony modelu. Jednak 11. generacja popularnego kompakta dostępna będzie w wielu wariantach kolorystycznych wśród których znajdziemy również Meteorite Grey, Morning Mist, Aegean Blue, Ralley Red, Crystal Black Pearl i Sonic Grey. Niezależnie od wybranego koloru nadwozia wnętrze otrzyma szare lub czarne wykończenie.

Oczywiście najnowsze zdjęcia przedstawiają nie tylko same kolory nadwozia, lecz również wygląd nadchodzącego modelu. Jednak nie powinniśmy spodziewać się wielkich rewolucji względem wcześniej wspomnianego prototypu, gdyż jego wygląd został praktycznie przeniesiony do produkcyjnej wersji samochodu. Główną cechą nowej generacji Hondy Civic będzie zdecydowane uproszczenie designu, który został pozbawiony zbędnych przetłoczeń. Oprócz tego otrzymamy elegancki projekt kratki grilla z nowymi reflektorami i przemodelowanymi zderzakami, które wyglądają nieco bardziej sportowo, niż w poprzedniej odsłonie modelu.

Wraz z prezentacją przedprodukcyjnej wersji modelu Honda opublikowała jedynie jedną grafikę prezentującą wnętrze pojazdu, które również zostało znacząco uproszczone i w pewnym stopniu pozbawione charakteru. Znajdziemy w nim bardzo prostą deskę rozdzielczą, dotykowy wyświetlacz oraz niewiele przycisków. Celem marki było uzyskanie jak najbardziej ergonomicznego wnętrza, które w pewnym stopniu naśladuje to, które mogliśmy zobaczyć w Hondzie E. Jedynym ciekawym elementem jest podłużne wcięcie z „plastrami miodu”, które rozciąga się od ekranu dotykowego, aż do słupka A i skrywa w swoim wnętrzu otwory wentylacyjne HVAC.

W przyszłości pojawi się również gorętszy wariant Si dla sedana oraz topowa wersja Type R dla kompakta, która będzie jednym z ostatnich bastionów silników czysto spalinowych, a do jej wnętrza powędruje sprawdzona 2-litrowa turbodoładowana jednostka napędowa. Co więcej, Honda zapowiedziała, że oficjalnie zaprezentuje nową generację Civica w pierwszym kwartale 2021 roku, co oznacza, że japońska marka ma zaledwie kilka dni, aby spełnić swoją obietnicę.

2022 Honda Civic – zdjęcia szpiegowskie, marzec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz