Nowy samochód koncepcyjny Lexusa doczekał się kolejnego zwiastuna

Tym razem możemy zajrzeć do wnętrza pojazdu.

Premiera nowego samochodu koncepcyjnego Lexusa zbliża się do nas wielkimi krokami i od internetowej prezentacji dzieli nas już zaledwie doba. Mogliśmy już zobaczyć zarys pojazdu na wcześniej opublikowanych grafikach, jednak japońska marka postanowiła nieco podgrzać atmosferę i przygotowała film, który pozwala nam zajrzeć do wnętrza maszyny.

Materiał video nie zdradza nam jednak zbyt wielu szczegółów dotyczących wnętrza pojazdu, a dokładniej daje nam krótkie spojrzenie na futurystyczną kierownicę przypominającą tę, którą Tesla pokazała na początku tego roku w swoim odnowionym Modelu S. Niemniej jednak istnieje mała szansa, że japońska marka zdecyduje się umieścić ją we wnętrzu produkcyjnego samochodu, gdyż byłby to bardzo odważny i niekoniecznie właściwy krok.

Oprócz tego możemy przyjrzeć się zastosowanej płycie podłogowej która wydaje się mieć dwa silniki elektryczne, po jednym na każdą z osi. Dodatkowo przez chwilę możemy zobaczyć zarys wnętrza, który ujawnia czteromiejscową konfigurację foteli. Przez cały kilkunastosekundowy film lektor mówi słowa: „Wielu zastanawia się, jak będzie wyglądać przyszłość, ale niewielu pyta, jak to będzie wyglądać”.

Wraz z samochodem koncepcyjnym zostanie zaprezentowany zapowiadany wcześniej układ napędowy Direct4 dedykowany dla pojazdów elektrycznych oraz hybrydowych, który składa się z dwóch jednostek napędowych. Elektryczny motor odpowiadałby za napędzanie tylnej osi, podczas gdy jego spalinowy odpowiednik przekazywałby całą moc na przednie koła. W efekcie czego otrzymalibyśmy możliwość indywidualnego rozdzielania momentu obrotowego na poszczególną oś, a także napęd na wszystkie koła.

Nowy samochód koncepcyjny Lexusa zadebiutuje już 30-ego marca.

2021 Lexus Concept Car – zwiastun

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz