Moto Filmy

Audi Q2 zdało test łosia

Niemiecka marka usprawniła system stabilizacji toru jazdy, co pozwoliło Q2 uzyskać lepszy rezultat od przedlifta.

Testowany przez kierowców egzemplarz występował w wersji S Line z 1,5-litrowym, czterocylindrowym, turbodoładowanym silnikiem 35 TFSI, który generuje 150 KM mocy oraz 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa została połączona z 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnią, która przekazuje całą moc na przednie koła. Takie zestawianie pozwala wystrzelić kompaktowego SUV-a do „setki” w niecałe 8,6 sekundy i rozpędzić go maksymalnie do 218 km/h.

Nowe Audi Q2 bardzo dobrze zaprezentowało się podczas testu łosia i pokazało duży skok jakości względem swojego przedliftowego odpowiednika. Nowy SUV zdołał wykonać czysty przejazd przy prędkości 77 km/h, co pozwoliło mu zaliczyć test łosia. Kierowcy próbowali poprawić ten wynik, jednak kolejne podejścia kończyły się fiaskiem i strąceniem jednego pachołka, a sam model nie wracał do swojej wyjściowej pozycji po drugim skręcie.

Niemniej jednak testujący go kierowcy zwracają uwagę na poprawiony system stabilizacji toru jazdy, który działa zdecydowanie lepiej niż w wersji przedliftowej pochodzącej z 2016 roku. Początkowo Audi Q2 posiadało bardzo agresywny system, który sprawiał, że podczas testu łosia blokowane było jedno z kół, co przełożyło się na dość kiepski wynik wynoszący zaledwie 73 km/h.

Hiszpańscy kierowcy nie mieli większych problemów z prowadzeniem Audi Q2, które precyzyjnie reagowało na polecenia kierującego, a reakcje samochody były spokojne i łatwe do przewidzenia. Podczas slalomu Audi Q2 również pokazało klasę i jego szybki układ kierowniczy pozwalał na dynamiczne zmiany kierunków jazdy, zaś system stabilizacji toru jazdy działał praktycznie niezauważalnie.

2021 Audi Q2

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz