Subaru przygotowuje zestaw fabrycznych dodatków do BRZ

Zapewne nie otrzymamy dodatkowego wzrostu mocy.

Zaledwie wczoraj Subaru wraz z Toyotą zaprezentowało nowe BRZ oraz jego bratni odpowiednik GR 86. Subaru otworzyło już książki zamówień dla swojego nowego tylnonapędowego coupe, jednak w przeciwieństwie do GR 86, BRZ będzie dostępne z kilkoma ciekawymi dodatkami fabrycznymi.

Klienci, którzy chcą dodać swojemu samochodowi nieco agresywniejszego charakteru mogą zdecydować się na wyposażenie modelu w tylny spojler z włókna węglowego i 18-calowe kute koła BBS. Oprócz tego możemy liczyć na ozdobny przedni błotnik wraz z mocniejszym splitterem, bardziej agresywnym dyfuzorem i dodatkowymi ulepszeniami aerodynamicznymi.

Opcjonalnie klienci mogą zdecydować się na zastąpienie tylnego skrzydła typu look-at-me ma bardziej subtelny spojler umieszczony na pokrywie bagażnika. Subaru nie ogranicza się wyłącznie do dodatków wizualnych, gdyż dostępny będzie również wydajny układ wydechowy, jednak japońska marka nie zdradziła, czy zapewni on dodatkowe konie mechaniczne.

Podobnie jak Toyota GR 86, Subaru BRZ korzysta z 2,4-litrowego, czterocylindrowego silnika benzynowego generującego 235 KM mocy i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co pozwoliło na skrócenie czasu sprintu 0-100 km o aż 1,1 sekundy i pierwsze „setka” wskoczy na licznik po zaledwie 6,3 sekundach.

Kolejna modyfikacja znalazła się pod maską samochodu i niestety nie jest to od dawna wyczekiwana turbosprężarka lecz elastyczny pręt w kształcie litery V pozwalający zwiększyć sztywność samochodu i poprawić prowadzenie, zwłaszcza podczas szybkiego wchodzenia w zakrętach. Całość zmian została dopełniona przez zestaw diodowych świateł do jazdy dziennej zamontowanych w ozdobnej części przednich wlotów powietrza.

2022 Subaru BRZ z fabrycznymi dodatkami

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz