Zdjęcia szpiegowskie

Nowy Opel Astra przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Model powinien zadebiutować jeszcze w tym roku.

Nowy Opel Astra L został już kilkakrotnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów, a także mogliśmy przyjrzeć się nadchodzącemu modelowi na pierwszej wizualizacji, która przedstawiała kompakta zainspirowanego Oplem Mokka. Niedawno szpiedzy motoryzacyjni ponownie mieli okazję spotkać Astrę L podczas zakamuflowanych przejazdów.

Nowe zdjęcia szpiegowskie nie są zbyt odkrywcze i nadal testowany prototyp ukryty jest pod grubą warstwą siatki maskującej. Niemniej jednak kolejne fotografie utwierdzają nas, że pomimo bliskiej współpracy z Peugeotem przy opracowywaniu najnowszego generacji Opla Astry, model ten nie będzie jedynie przeprojektowanym 308, lecz całkowicie innym projektem. Podobne działania podjęło Stellantis, aby odróżnić mniejszego Peugeota 208 od Opla Corsy, stąd też nie jest to zbyt duże zaskoczenie.

Fotografie szpiegowskie nadal przedstawiają pojazd, który wydaje się być hybrydą typu plug-in, jednak otrzymał on nieco mniejsze koła niż wcześniejsze prototypy, a co więcej, felgi utraciły wcześniejszy kamuflaż. Co prawda nie są to zbyt rewolucyjne zmiany względem poprzednich ujęć szpiegowskich, jednak coraz większa liczba publicznych testów oznacza, że premiera modelu zbliża się do nas wielkimi krokami i nowy Opel Astra L powinien zadebiutować jeszcze w tym roku.

Nowa generacja Opla Astry będzie ponownie montowana w fabryce w Rüsselsheim w Niemczech i zostanie oparta na płycie podłogowej EMP2, czyli tej samej platformie, z której korzysta nowy Peugeot 308. Możemy się również spodziewać, że oba modele będą posiadały bardzo podobną, jak nie identyczna gamę dostępnych jednostek napędowych z kilkoma benzyniakami, dieslami oraz hybrydami typu plug-in.

Peugeot zapowiedział również, że nowy 308 doczeka się w pełni elektrycznego układu napędowego w 2023 roku, co pozwoli mu zawalczyć z Volkswagenem ID.3. Jednak jak na ten moment nie wiemy, czy bratni Opel Astra również zostanie pozbawiony silnika spalinowego. Po sieci krążą również pogłoski, że Opel szykuje wersję OPC oferującą 300-konny hybrydowy układ napędowy zapożyczony od Grandlanda X Hybrid4, jednak nie jest to potwierdzona informacja.

Nowy Opel Astra L powinien zadebiutować jeszcze w tym roku, a najsensowniejszą datą wydają się wrześniowe targi motoryzacyjne w Monachium w Niemczech.

2022 Opel Astra L – zdjęcia szpiegowskie, kwiecień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz