Oto jak może wyglądać nowa Honda Civic Si

Czas nadać spokojnemu sedanowi nieco sportowego wyglądu.

Zaledwie kilkanaście dni temu Honda oficjalnie zaprezentowała już 11 generację Civica, która otrzymała zdecydowanie bardziej uproszczony i spokojniejszy wygląd. Jednak japońska marka nie odsłoniła wszystkich swoich kart i nadal pod kurtyną znajduje się mocniejszy wariant Si oraz topowy kompakt Type R. Od premiery nieco bardziej usportowionego wariantu sedana dzielą nas jeszcze długie miesiące, jednak nie przeszkodziło to grafiką z portalu KDesign AG, aby przygotować własną wizję tego modelu.

Pojazd został zainspirowany obecną odsłoną Hondy Civic Si i graficy wprowadzili do obecnego projektu charakterystyczne zmiany dla usportowionego wariantu. Stąd też pojazd otrzymał zdecydowanie większe pięciokątne wloty powietrza połączone ze światłami przeciwmgielnymi, natomiast dolna kratka w zderzaku została nieznacznie zmniejszona i doczekała się siatkowatego wykończenia.

Podobne wloty powietrza znalazły się również na tylnym zderzaku, lecz oczywiście nie znajdziemy w nich świateł przeciwmgielnych. Oprócz tego na tyle pojazdu znalazł się subtelny spojler oraz ogromna końcówka układu wydechowego, która otrzymała podłużny trapezowy kształt. Nie mogło również zabraknąć czarnych bocznych progów oraz kontrastującego dachu, które świetnie komponują się z granatowym lakierem i bardziej rozbudowanym wzorem felg.

Największą tajemnicą nadchodzącej Hondy Civic Si jest oczywiście to, jaka jednostka napędowa spocznie pod jego maską. Obecna odsłona tej wersji została wyposażona w 1,5-litrową czterocylindrową turbodoładowaną jednostkę napędową, która generuje 208 KM mocy oraz 260 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak wersje EX i Touring otrzymały w nowej generacji Civica niewielki zastrzyk mocy, stąd też możemy sądzić, że podobnego zabiegu doczeka się również wariant Si.

Nowa Honda Civic Si zadebiutuje jeszcze w tym roku i może trafić do sprzedaży przed końcem 2021 roku.

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz