Zdjęcia szpiegowskie

Nissan Z został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Jeszcze pół roku dzieli nas od premiery nowego Nissana Z.

W minionym miesiącu nadchodzący Nissan Z przeszedł bez większego echa i ostatnimi czasy nie docierały do nas żadne pogłoski, czy oficjalne informacje. Jednak przez ostatnią dobą wszystko znacząco się odmieniło. Zaledwie wczoraj dotarły do nas plotki, że Nissan otworzy książki zamówień na nowy model już 15 listopada. Jednak to nie koniec nowości i japońskie coupe zostało właśnie przyłapane podczas zakamuflowanych testów.

Co prawda produkcyjna wersja Nissana Z została już przyłapana pod koniec marca, jednak było to zaledwie kilka ujęć. Co ciekawe, przyłapany egzemplarz w ogromnym stopniu przypomina ten widziany w fabryce. Pojazd otrzymał nieco przeprojektowane reflektory, niewielki spojler oraz identyczne felgi, co wcześniej przyłapany model. Niestety siatka maskująca nie pozwala nam w pełni przyjrzeć się japońskiemu coupe, jednak być może jest to ten sam egzemplarz, który był widziany w fabryce.

Wraz z premierą Nissana Z Proto japońska marka zapewniła, że produkcyjny wariant nie będzie daleko odbiegał od prototypu. Wszystko wskazuje na to, że Nissan stanął na wysokości zadania i obietnica zostanie w pełni spełniona. Pojazd łączy w sobie stylistykę retro z nowoczesnym stylem projektowania japońskiej marki. Co więcej, pod jego maską znalazła się 3-litrowa podwójnie turbodoładowana V6 generująca 400 KM mocy. Potężna jednostka napędowa została połączona z manualną skrzynią biegów, jednak do oferty trafi również 9-biegowy automat.

Ostateczna nazwa modelu nie jest do końca znana, jednak wiele wskazuje na to, że zamiast dopisku 400Z będzie to po prostu Nissan Z, z wyjątkiem Japonii, gdzie otrzyma przydomek Fairlady Z. Niezależnie od ostatecznej nazwy, sportowe coupe zadebiutuje pod koniec bieżącego roku, a jego cennik powinna otwierać kwota 35.000 dolarów, dzięki czemu deklasuje on droższą Toyotę Suprę.

2022 Nissan Z – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz