Bugatti opublikowało kilka fotografii ekskluzywnego La Voiture Noire

Opracowanie tego samochodu zajęło inżynierom aż 65.000 godzin.

Bugatti od dawna oferuje wiele ekskluzywnych modeli, na które może sobie pozwolić jedynie niewielki odsetek społeczeństwa. Samo Bugatti Chiron oferuje nieskończenie wiele możliwości spersonalizowania samochodu, aby każdy z klientów mógł cieszyć się swoim wyjątkowym modelem. Jednak Chiron nie znajduje się na szczycie francuskiego łańcucha spalinowego i musi ustąpić miejsca wyjątkowemu Bugatti La Voiture Noire, które doczekało się właśnie oficjalnych fotografii podczas testów na torze wyściowym.

W ramach przygotowań do oficjalnej premiery supersamochodu w produkcyjnym nadwoziu, która powinna nastąpić już 31 maja, Bugatti postanowiło podzielić się kilkoma fotografiami pojazdu. Co więcej, francuska marka wyznała, że przygotowanie tego projektu zajęło inżynierom aż 65.000 godzin, co przekłada się na około 7 lat i 4 miesiące. Trzeba przyznać, że jest to bardzo zaskakujące zwłaszcza, że pojazd w dużej mierze oparty jest na Chironie.

Pierwotnie Bugatti La Voiture Noire zostało zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu 2019 roku jako „najbardziej wyjątkowy element motoryzacyjnej haute couture, jaki kiedykolwiek powstał”. Na jego pokład trafił potężny 8-litrowy silnik W16 z poczwórnym turbodoładowaniem, który generuje 1500 KM oraz 1600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Bugatti opisuje La Voiture Noire jako „dzieło sztuki motoryzacyjnej”, które ma wszystko, czego potrzeba, aby „przeżyć wieki”. Wraz ze zdjęciami francuska marka opublikowała dane dotyczące zużycia paliwa według norm WLTP. Supersamochód mieści się w klasie efektywności „G” i spala 22 litry na 100 km i wytwarza 505,61 gramów CO2 na kilometr.

Bugatti La Voiture Noire powstanie w nakładzie zaledwie jednego egzemplarza, który został wyceniony na aż 11 milionów euro bez opodatkowania. Oczywiście ultraluksusowy samochód znalazł już swojego właściciela, który z pewnością należy do grona najbogatszych ludzi na świecie.

Warto również wspomnieć, że Bugatti zamierza przygotować jeszcze kilka limitowanych pojazdów opartych na Chironie, a kolejny supersamochód zostanie odsłonięty jeszcze w tym roku.

Bugatti La Voiture Noire

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz