Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes-AMG EQE został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Może on zaoferować nawet pond 500 KM mocy.

Pod koniec zeszłego roku Mercedes zapowiedział swój dedykowany samochód elektryczny EQE, jednak zaledwie kilka tygodni później zaczęły docierać do nas informacje o licznych zgłoszeniach patentowych do Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej, które dotyczyły potencjalnych wariantów z rodziny AMG. Niemiecka marka zarezerwowała aż trzy szyldy przeznaczone dla mocniejszych wariantów modelu, a mianowicie EQE 43, EQE 53 i EQE 63.

Dziś do sieci trafiły pierwsze zdjęcia szpiegowskie przedstawiające zakamuflowany prototyp Mercedesa-AMG EQE, który można określić jako elektryczny odpowiednik spalinowej Klasy E. Niestety na tak wczesnym etapie rozwoju ciężko jest określić, który z wariantów EQE spod szyldu AMG został przyłapany na testach. Sytuacji nie poprawia również fakt, że nie widzieliśmy jeszcze żadnego samochodu elektrycznego od AMG na jakichkolwiek zdjęciach szpiegowskich.

Szpiedzy motoryzacyjni przyłapali elektryczny prototyp w okolicy toru Nurburgring, a ujęcia pokazują, że został on wyposażony w wiele elementów produkcyjnych. Szczelny kamuflaż nie pozwala nam przyjrzeć się wszystkim wprowadzonym zmianom, jednak na pierwszy rzut oka możemy dostrzec pomarańczowe zaciski hamulcowe z przodu i masywne koła, która świadczą o niecodziennym pochodzeniu modelu, podobnie jak perforowane i wentylowane przednie tarcze.

Jak na ten moment większość szczegółów dotyczących nadchodzącego elektryka nadal pozostaje tajemnicą. Jednak przyłapanie pojazdu podczas publicznych testów może oznaczać, że w najbliższym czasie otrzymamy kolejne informacje. Kolejnym ważnym krokiem będzie oficjalna premiera standardowego Mercedesa EQE, która powinna nastąpić już we wrześniu bieżącego roku.

2022 Mercedes-AMG EQE – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz