Kompaktowa Honda Civic będzie bardzo podobna do sedana

Japoński hatchback zadebiutuje już 23. czerwca.

Japońska marka w kwietniu zaprezentowała 11. generację Hondy Civic w nadwoziu sedana, jednak jego kompaktowy brat nie został jeszcze ujawniony. Honda zaledwie wczoraj opublikowała zaciemniony zwiastun nadchodzącego hatchbacka, a już do sieci wyciekły grafiki przedstawiające rozjaśnioną fotografię. Trzeba przyznać, że kompaktowy Civic w ogromnym stopniu będzie przypominał swojego większego brata.

Kompaktowa Honda Civic zawsze prezentowała się nieco bardziej sportowo od sedana, jednak jej najnowsza generacja odchodzi od tego trendu. Jeżeli spodziewałeś się widocznych zmian pomiędzy kompaktem i sedanem, to musimy cię rozczarować, oba projekty wyglądają bardzo podobnie, pomijając oczywiście sam rozmiar pojazdów. Kompaktowy Civic swoim wyglądem nawiązuje do Hondy Accord z ostrymi przetłoczeniami powyżej klamek oraz w dolnej części drzwi. Podobnie sytuacja przedstawia się z przodem pojazdu, który został przeniesiony z sedana. Pewne zmiany możemy dostrzec jedynie w tylnej części pojazdu, jednak w dużej mierze są one związane z przebudowaniem klapy bagażnika oraz zastosowaniem dedykowanych tylnych świateł.

We wnętrzu maszyny również nie powinniśmy spodziewać się zbyt rewolucyjnych zmian, gdyż kokpit zostanie zapewne w całości przeniesiony z sedana. Oznacza to, że otrzymamy naprawdę piękne i praktyczne wnętrze z cyfrowym zestawem wskaźników, 9-calowym wyświetlaczem systemu inforozrywki, 12-głośnikowym system Bose, czy też najnowsze systemy bezpieczeństwa Honda Sensing.

Podobnie przedstawia się sytuacja z dostępnymi jednostkami napędowymi, które zostaną przeniesione z sedana. Oznacza to, że pod maską kompakta będziemy mogli znaleźć 2-litrowy, wolnossący silnik oferujący 160 KM mocy lub 1,5-litrowy turbodoładowany motor zapewniający 182 KM mocy. Możemy również oczekiwać, że nowa Honda Civic zaoferuje nam zarówno 6-biegową manualną przekładnię, jak i skrzynię CVT.

Kompaktowa Honda Civic 11. generacji zadebiutuje już 23. czerwca bieżącego roku.

2022 Honda Civic

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz