Lexus LX 750h może oferować nawet 487 KM

Na jego pokład może trafić 3,5-litrowe V6 z elektrycznym wspomaganiem.

Przyszłość Lexusa LX nie jest do końca znana i niedawne plotki sugerowały, że pojazd w najbliższym czasie wypadnie z oferty japońskiej marki. Jednak dziś dotarły do nas bardziej optymistyczne pogłoski, według których Lexus LX doczeka się nowej generacji, której topowy wariant zostanie wyposażony w hybrydowy układ napędowy bazujący na 3,5-litrowej V6 z podwójnym turbodoładowaniem.

Najnowsze informacje pochodzą z Creative Trend w Japonii, które otrzymało je rzekomo od lokalnego dealera Lexusa. Według nich, nowy Lexus LX będzie bardzo podobny do Toyoty Land Cruiser, jednak ten pierwszy wyróżniałby się zdecydowanie większym luksusem. Co więcej, topowy wariant LX 750h mógłby zostać wyposażony w hybrydowy układ napędowy bazujący na 3,5-litrowej V6 z podwójnym turbodoładowaniem, który zapewniałby aż 487 KM mocy oraz 871 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

O poziom niżej znalazłby się wariant LX 600 z zapożyczoną od Land Cruisera 3,5-litrową V6 z podwójnym turbodoładowaniem, która generowałaby 415 KM mocy oraz 650 Nm momentu obrotowego. Oba motory korzystałaby z tej samej 10-biegowej przekładni automatycznej. Co ciekawe, w najnowszych plotkach nie ma żadnej wzmianki o 3,3-litrowym, podwójnie turbodoładowanym dieslu, który oferowałby 309 KM mocy oraz 700 Nm momentu obrotowego. Być może będzie to jednostka przeznaczona wyłącznie dla nowego Land Cruisera.

Zarówno Toyota Land Cruiser jak i nowy LX korzystałyby z tej samej płyty podłogowej, jednak Lexus wprowadziłby zdecydowanie bardziej luksusowe wnętrze z nowym 17-calowym wyświetlaczem inforozrywki, który mogliśmy zobaczyć w niedawno zaprezentowanym Lexusie NX. Co więcej, największy SUV Lexusa może oferować również skaner linii papilarnych umożliwiający uruchamianie silnika.

Nowy Lexus LX rzekomo zadebiutuje już we wrześniu a następnie w grudniu trafi na rynek. Niemniej jednak Europa może nie być dla niego najlepszym gruntem do sprzedaży.

2019 Lexus LX 570 – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz