Lexus ma w planach sportowy model na bazie Toyoty GR 86

Model najpewniej otrzyma nazwę "UC".

W sieci krążą pogłoski o trzecim modelu z rodziny GR 86 / BRZ. Tym razem nie będzie to Scion FR-S drugiej generacji, lecz najmniejsze coupe w gamie Lexusa. W odróżnianiu od Toyoty i Subaru, auto ma mieć wnętrze wykonane z materiałów lepszej jakości, odmieniony design zewnętrzny, a także nowy układ napędowy.

Mówi się, że model otrzyma nazwę UC, pochodzącą od Urban Coupe i idealnie pasuje do aktualnego nazewnictwa japońskiego producent samochodów premium. Design zewnętrzny ma być spójny z pozostałymi modelami, więc można zakładać połączenie wyglądu modeli IS, NX oraz LC.

2021 Lexus IS 500 F Sport Performance Launch Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Auto ma się wciąż opierać na platformie Subaru Global Platform oraz wykorzystywać ten sam, 2,4-litrowy silnik typu bokser, jednak najpewniej doposażony o silnik elektryczny o łącznej mocy całego układu na poziomie 300 koni mechanicznych. Istnieje szansa, że Lexus UC będzie hybrydą typu Plug-In, jednak na tym etapie to wyłącznie spekulacje, jednak pasowałoby to do hybrydowego wizerunku Lexusa.

Toyota GR 86 i Subaru BRZ to samochody oferujące bardzo bezpośrednie wrażenia z jazdy. Lexus UC najpewniej będzie nieco bardziej cywilizowany (przynajmniej do czasu wersji „F”), co oznacza nieco zmienione zawieszenie i zastosowanie wyłącznie automatycznej skrzyni biegów. Wszystko by oferować wyższy komfort podróżowania na co dzień.

Zdjęcie widniejące na szczycie artykułu to fotografia szpiegowska prototypu, który wygląda na jeden z prototypów Lexusa UC lub samej Toyoty GR 86. Zostało ono zrobione jeszcze przed oficjalną premierą modelu.

2021 Lexus LC Aviation

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: creative311.com

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz