Zdjęcia szpiegowskie

Volkswagen Polo GTI został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Od jego premiery dzieli nas zaledwie kilka dni.

Volkswagen na przełomie kwietnia i maja odświeżył gamę swoich najmniejszych modeli i zaprezentował odświeżonego Seata Ibizę oraz nową generację Skody Fabii. Nie mogło również obyć się bez faceliftingu dla niemieckiego Polo. Jednak niedawne odświeżenie tego modelu nie dotyczyło topowej wersji GTI, która nadal ukryta jest za kurtyną. Wcześniejsze zwiastuny głosiły, że hothach doczeka się się faceliftingu jeszcze w czerwcu. Teraz do końca miesiąca pozostało zaledwie kilka dni, a niemiecka marka nadal trzyma nas w napięciu.

Niemniej jednak niedawno odświeżone Polo GTI wyjechało na zakamuflowane testy, które oczywiście nie mogły obejść uwadze wścibskich obiektywów szpiegów motoryzacyjnych. Są to pierwsze ujęcia szpiegowskie, na których możemy przyjrzeć się prototypowi, który został ukryty pod sprytną siatką maskującą. Inżynierowie postanowili zastosować biały kamuflaż, a także naklejki na reflektory oraz tylne światła, aby upodobnić prototyp do obecnego Volkswagena Polo GTI. Jednak bystre oczy szpiegów motoryzacyjnych nie dały się zwieść.

Wiemy również, że odświeżony Volkswagen Polo GTI doczeka się również kilku technicznych poprawek. Obecny GTI oferowany jest z 2-litrowym, turbodoładowanym silnikiem generującym 200 KM mocy oraz 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co ciekawe, tymczasowo był oferowany z manualną skrzynią biegów, jednak szybko z jego kokpitu zniknął trzeci pedał.

Odświeżony Polo GTI powróci z 6-biegową manualną skrzynią biegów, jednak nie będzie to jedyna zmiana. Volkswagen postanowił również podkręcić moc wcześniej wspomnianego 2-litrowego motoru do 207 KM mocy. Niestety niewielki zastrzyk mocy dotyczy wyłącznie wersji korzystających z sześciobiegowej, automatycznej przekładni dwusprzęgłowej.

Nowy Volkswagen Polo GTI powinien zadebiutować jeszcze w czerwcu bieżącego roku. Być może otrzyma on jeszcze kilka zmian, które pozwolą odróżnić go od słabszych wersji wyposażenia.

2022 Volkswagen Polo GTI Facelifting – zdjęcia szpiegowskie, czerwiec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz