Android Auto 6.6 dostępny do pobrania

Doradzamy jak już dziś zainstalować na własnym smartfonie mimo braku oficjalnego wsparcia w Polsce.

Google stale rozwija swój samochodowy system multimedialny Android Auto. Niedawno zadebiutowała nowa odsłona oznaczona „6.6.1124 beta”, która bezpośrednio zastępuje wersje „6.5.6121” oraz „6.4.6117”. To już trzecia aktualizacja w tym miesiącu.

Lista poprawek tradycyjnie nie jest dostępna, a ponownie sami użytkownicy muszą poszukiwać zmian we własnym zakresie. Nowością, która od razu rzuca się w oczy jest wsparcie aplikacji Messenger do komunikacji. Podczas jazdy będziemy mogli sprawdzić wyłącznie nowe wiadomości, które otrzymaliśmy podczas jazdy.

Jak pobrać Android Auto w Polsce?

Mimo wszystko, polscy użytkownicy wciąż nie mogą go po prostu pobrać z Google Play. Aplikacji nie znajdziemy na liście wyników wyszukiwania, a gdy bezpośrednio otworzymy stronę sklepu, otrzymamy komunikat o braku kompatybilności urządzenia.

By móc korzystać z tego systemu w samochodach, należy ręcznie pobrać aplikację na swój telefon ściągając plik instalacyjny APK. Nie można tego dokonać bezpośrednio ze sklepu Google Play i trzeba skorzystać ze specjalnych stron internetowych gromadzących takie pliki instalacyjne.

Wchodząc w link poniżej do pobrania Android Auto w wersji 6.6.1124 beta w zakładce „Download” znajdziemy 4 pliki instalacyjne przygotowane na różne rodzaje urządzeń mobilnych, które działają w oparciu o inne architektury – armeabi-v7a, arm64-v8a, x86 oraz x86_64. Jeśli nie wiecie, który plik instalacyjny jest odpowiedni, wystarczy spróbować zainstalować dowolny z nich, najlepiej począwszy od pierwszego z listy. Niewłaściwy instalator się po prostu nie uruchomi na waszym smartfonie.

Po pobraniu pliku instalacyjnego należy w ustawieniach telefonu zezwolić na instalację aplikację z innych źródłem niż Google Play. W zależności od telefonu procedura może się minimalnie różnić, jednak w większości przypadków podczas próby instalacji telefon sam nas nakieruje byśmy wyrazili zgodę na instalację.

Dla bezpieczeństwa swojego urządzenia, po instalacji Android Auto powinniśmy wyłączyć możliwość instalacji aplikacji z zewnętrznych źródeł.

błąd podczas próby automatycznej aktualizacji Android Auto

Aktualizacja starszej wersji aplikacji Android Auto

Jeśli posiadasz już zainstalowaną starszą wersję aplikacji Android Auto, wciąż nie możesz skorzystać z automatycznej aktualizacji aplikacji w Polsce. Po kliknięciu w przycisk aktualizacji, telefon wyświetli nam błąd „Produkt jest niedostępny w Twoim kraju.”

Jest to jednak wyłącznie komunikat i wciąż można zainstalować aktualizację ręcznie. Podobnie jak podczas pierwszej instalacji, należy pobrać plik instalacyjny nowej wersji Android Auto, a nasz telefon zaktualizuje aplikację pozostawiając wszystkie dotychczasowe ustawienia.

Android Auto – kiedy zadebiutuje w Polsce?

Google zapowiedziało, że wkrótce Android Auto będzie dostępny na nowych rynkach. Oficjalna data dołączenia Polski do obsługiwanych krajów wciąż nie jest znana, jednak wszystko jest na dobrej drodze. W najnowszej wersji systemu Android, zakładka Ustawienia ma już widoczne Android Auto, a sam system posiada język polski.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz