Moto Filmy

Mercedes Klasy E oblał test łosia

Niemieckie coupe zdołało wykonać czysty przejazd przy prędkości 75 km/h.

Testowany egzemplarz Mercedesa Klasy E występuje w wersji 220 d, co oznacza, że pod jego maską spoczywa 2-litrowy, turbodoładowany diesel generujący 194 KM mocy 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Cała moc przekazywana jest wyłącznie na tylne koła przy pomocy 9-biegowego automatu. Takie zestawienie pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w 7,4 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 242 km/h.

Hiszpańscy kierowcy już przy pierwszej próbie, kiedy nie są jeszcze obeznani z reakcjami samochodu, zdołali wykonać czysty przejazd przy prędkości 75 km/h. Samochód wykazywał świetnie właściwości jezdne i bez problemu podążał za poleceniami kierowcy. Co więcej, sam system stabilizacji toru jazdy tylko nieznacznie wyhamowuje pojazd, przez co prędkość końcowa nie odbiega zbytnio od prędkości wejściowej.

Niestety kierowcom nie udało się uzyskać lepszego rezultatu, jednak przy prędkości 77 km/h pojazd strącił jedynie jeden pachołek w drugiej sekcji przeszkód, a przy dwóch dodatkowych kilometrach na liczniku przejazd kończył się dwoma leżącymi pachołkami. Niemniej jednak Mercedes Klasy E nadal zachowywał się bezpiecznie i nie sprawiał większych problemów kierowcy, a sam tor jazdy był właściwy. Podczas wykonywania nagłego manewru omijania kierowca czułby się bezpiecznie, a niewielki poślizg byłby niedostrzegalny.

Podobnie sytuacja przedstawia się podczas slalomu. Mercedes Klasy E wykonuje kolejne skręty z niezbyt dużą prędkością, jednak kierowca czuje się bezpiecznie podczas całego manewru. Dopiero przyśpieszenie wywołuje niewielką podsterowność, która nie jest niebezpieczna. Podsumowując, Mercedes Klasy E nie zdał testu łosia, jednak z pewnością jest bezpiecznym pojazdem do wykonywania nagłego manewru omijania.

2021 Mercedes-Benz Klasa E

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz