Mercedes EQE doczekał się pierwszych zwiastunów

Niemiecka marka zaprezentuje aż cztery samochody elektryczne podczas targów motoryzacyjnych w Monachium.

W tym roku Mercedes szykuje prawdziwą rewolucję w swojej ofercie i kładzie ogromny nacisk na produkcję samochodów elektrycznych. Po ultra luksusowym Mercedesie EQS nadchodzi czas na zaprezentowanie jego mniejszego brata EQE, a także kilku innych elektryków, którym będziemy mogli przyjrzeć się dokładnie podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych w Niemczech.

Niestety 70-letnia tradycja organizowania targów motoryzacyjnych we Frankfurcie dobiegła końca i wrześniowy salon samochody został przeniesiony do Monachium. Nie oznacza to jednak, że utracił on na swoim znaczeniu i nadal stanowi idealną okazję do zaprezentowania najnowszych modeli przez wiele marek. Mercedes doskonale zdaje sobie z tego sprawę i zamierza zaprezentować wtedy aż cztery elektryki.

Wraz z nowym Mercedesem EQE będziemy mogli również zobaczyć „pierwszą luksusową limuzynę z napędem elektrycznym” od AMG oraz koncepcyjny Mercedes-Maybach. Niemniej jednak niemiecka marka nie zdradziła jakie konkretnie będą to modele, jednak możemy oczekiwać wariantu EQS AMG oraz koncepcyjnego SUV-a Maybacha również bazującego na luksusowej limuzynie. Ostatnim ogniwem będzie Mercedes EQB, który zadebiutował w kwietniu, jednak jego fizyczna premiera będzie miała miejsce w Monachium.

Niemiecka marka postanowiła przygotować się do nadchodzącego wydarzenia i opublikowała dwa zwiastuny zapowiadające nadchodzącego EQE. Najświeższe obrazy ujawniają, że pojazd nie będzie znacząco odbiegał stylistycznie od większego EQS, a zwłaszcza wnętrze modelu, które wydaje się być od niego bezpośrednio przeniesione. Jednak wygląd nadwozia nadal stoi pod znakiem zapytania, gdyż opublikowana grafika nie jest zbyt odkrywcza i w dużej mierze prezentuje jedynie linie nadwozia oraz tylne światła, które nieznacznie różnią się od luksusowego EQS.

Wcześniejsze zdjęcia szpiegowskie ujawniły, że oba modele będą ze sobą bardzo blisko spokrewnione, a także korzystać będą z tej samej płyty podłogowej. Jednak przetłoczenia widoczne na błotnikach sugerują, że nadchodzący EQE może zaoferować nam nieco bardziej sportową stylistykę względem luksusowego EQS. Jednak aby to potwierdzić potrzebujemy kolejnych porcji zdjęć szpiegowskich z mniejszą ilością kamuflażu niż dotychczas.

2022 Mercedes-AMG EQE – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz