Audi ujawniło kilka szczegółów projektowych koncepcji Skysphere

Pojazd zostanie oficjalnie zaprezentowany już za zaledwie dwa dni.

Samochód koncepcyjny Audi Skysphere zostanie ujawniony już za kilka dni, jednak niemiecka marka nie zamierza oczekiwać bezczynnie na wielki dzień i postanowiła podsycić naszą ciekawość publikując kolejne zwiastuny pojazdu, które tym razem pozwalają nam przyjrzeć się kilku szczegółom projektowym nadchodzącego samochodu pokroju tylnych świateł, oryginalnych obręczy, czy też samego przodu modelu.

Najnowsze zwiastuny rzucają nam pełne spojrzenie na przód pojazdu z oryginalnym zderzakiem i zbędną osłoną chłodnicy, która znalazła się pomiędzy dwoma wąskimi reflektorami, które zostały przeciągnięte w stronę nadkoli. Grafiki pozwalają nam także przyjrzeć się nietypowym tylnym światłom, czerwonemu znaczkowi marki umieszczonemu przed subtelnym spojlerem oraz oryginalnemu wzoru felg.

Jakiś czas temu szef designu Audi, Marc Lichte i starszy wiceprezes niemieckiej marki, Henrik Wenders rozmawiali o inspiracjach, jakie kryły się za koncepcją Skysphere. Powiedzieli wtedy, że pojazd czerpie wiele inspiracji z modelu Horch 853A, a w szczególności długi przód oraz gładko wyrzeźbiony tył. Należy jednak pamiętać, że długa maska będzie praktycznie pusta, ponieważ pojazd ten będzie korzystał wyłącznie z elektrycznego układu napędowego. Niemniej jednak Skysphere ma również oferować pewien stopień autonomicznej jazdy.

Należy jednak pamiętać, że nadchodzący model będzie jedynie pojazdem koncepcyjnym, co oznacza, że jego produkcyjna wersja może znacząco odbiegać od projektu, który zobaczymy już za kilka dni. Warto także dodać, że Skysphere jest jednym z trzech elementów układanki Audi, która składa się również z Grand Sphere i Urban Sphere, które razem mają „odkryć mobilność taką, jaką znamy dzisiaj”.

Niemiecka marka zaprezentuje koncepcyjne Audi Skysphere już 10 sierpnia w centrum projektowym w Malibu w Kalifornii, a w późniejszym czasie dołączy do niego Grand Sphere, który zadebiutuje podczas salonu motoryzacyjnego w Monachium oraz koncepcyjny SUV Urban Sphere, którego debiut został zaplanowany na 2022 rok.

2022 Audi Skysphere Koncept – zwiastuny

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz