Oto jak mogłoby wyglądać futurystyczne Renault Clio nowej generacji

Projekt został opracowany przez studentów szkoły designu Renault.

Coraz więcej marek przestawia swoje linie montażowe na tworzenie samochodów hybrydowych bądź w pełni elektrycznych. Do tego grona zalicza się również Renault, które oferuje elektryczne R5 oraz Zoe, a w najbliższym czasie do tego duetu mogłoby dołączyć również nowe Clio. Popularny francuski kompakt jest już obecny na rynku od ponad 30 lat i cieszy się dobrą renomą wśród fanów marki. Co ciekawe, studenci ze szkoły designu Renault postanowili przygotować projekt nowego Clio VI generacji, które prezentuje się wyjątkowo futurystycznie.

Poniższy projekt został opracowany w Renault Design Centre w ramach szkoły designu przez trzyosobowy zespół w skład którego wchodzą: Titouana Lemarchanda i Guillaume Mazerolle, którzy przygotowali nadwozie pojazdu oraz César Barreau, który opracował kokpit maszyny. Dodatkowo nad całym przedsięwzięciem czuwał Marco Brunoni, który pracuje również jako starszy projektant nadwozia w Renault.

Opracowany przez studentów pojazd wyróżnia się nietypowymi proporcjami, ogromnymi obręczami, a także w dużej mierze przeszklonym nadwoziem dopełnionym przez agresywne dodatki. Sam projekt stanowi połączenie środkowej, przeszklonej konstrukcji z przednimi i tylnymi panelami o bardzo podobnych proporcjach, pod którymi umieszczone zostały silniki elektrycznej po jednym na każdej osi.

Oznacza to, że zarówno cały dach jak i drzwi zostały wykonane ze szkła, które dodaje projektowi zdecydowanie więcej przestrzenności. Natomiast sama przednia szyba rozpoczyna się tuż za przednią maską i ciągnie się aż do podwójnego szklanego spojlera. Co więcej, przednie reflektory LED otrzymały wzór świetlny z cienkimi poziomymi i pionowymi elementami, który został zainspirowany samochodem koncepcyjnym Renault Megane eVision z 2020 roku. Natomiast tylne światła LED przypominają te widziane w R5 Turbo i otaczają ogromny dyfuzor, który został zintegrowany z nadwoziem.

Do wnętrza trafiła natomiast futurystyczna kanapa oraz fotele mieszczące łącznie cztery osoby, które bardziej przypominają meble ogrodowe niż siedzenia w samochodzie. Sama deska rozdzielcza otrzymała kształt skrzydła i została wykończona drewnem lub drewnopodobnym materiałem. Tuż obok znalazła się lewitująca konsola środkowa, a fizyczne przyciski w całym samochodzie zostały ograniczone do minimum. Studenci postanowili także wprowadzić do bagażnika przegrody, które świetnie sprawdzą się przy przewożeniu wielu mniejszych bagaży.

Należy jednak pamiętać, że poniższy pojazd jest tylko projektem opracowanym przez grupę studentów i szansa, że tak futurystyczny samochód trafi na linie produkcyjne jest praktycznie zerowa. Niemniej jednak ten nietypowy projekt pokazuje nam, w jakim kierunku mogą podążyć przyszłościowe samochody.

Futurystyczne Renault Clio EV

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz