Acura NSX GT3 Evo22 doczekała się kilku ulepszeń mechanicznych

Czy można ulepszyć niezwyciężony samochód wyścigowy?

Acura NSX GT3 jest obecna na wyścigach od 2017 roku i jest czystą kwintesencją sportów motorowych. Pojazd zdołał zdobyć wiele zaszczytnych tytułów, jednak japońska marka postanowiła wprowadzić do niego kilka poprawek mechanicznych odpowiadających potrzebom zarówno samego kierowcy jak i całych zespołów. Co takiego wprowadzono do ulepszonego NSX GT3 Evo22, który trafi na tor już w przyszłym roku?

Jedną z podstawowych modyfikacji wprowadzonych do ulepszonego modelu jest zastosowanie zestawu zmodernizowanych intercoolerów, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić bardziej spójne działanie układu napędowego w szerszym zakresie warunków. Oprócz tego samochód sportowy doczekał się większych zbiorników płynów, które idealnie sprawdzają się podczas wyścigów wytrzymałościowych. Nie mogło także zabraknąć zmienionej geometrii zawieszenia i sztywności sprężyn oraz rewizji układu kół, która umożliwia szybszą zmianę opon.

Zmodernizowana Acura NSX GT3 Evo22 została opracowana tak, aby uzyskać homologację na starty wyścigowe do 2024 roku. Dodatkowo pojazd będzie oferował nowe opcje klimatyzacji i reflektorów, a jego nadwozie nadal będzie dostarczane przez Performance Manufacturing Center w Marysville w stanie Ohio, a montaż końcowy będzie realizowany przez JAS Motorsport w Mediolanie we Włoszech. Co więcej, druga z firm odpowiada także za wsparcie techniczne zespołów i klientów korzystających z samochodu wyścigowego NSX w Europie.

„Jesteśmy niezmiernie zadowoleni mogąc ogłosić najnowsze opracowanie i tak już bardzo udanej Acury NSX GT3. Podczas gdy NSX wygrywał wyścigi i tytuły w niektórych z najbardziej prestiżowych serii GT3 na świecie, wierzymy w ciągłe ulepszanie naszych produktów i zapewnianie najlepszego możliwego sprzętu i wsparcia dla naszych zespołów Acura Motorsports” – powiedział John Whiteman, kierownik ds. rozwoju Honda Performance.

Acura NSX GT3 została wprowadzona w 2017 roku i od tego czasu zdołała zdobyć aż 25 zwycięstw w zawodach IMSA GTD i SRO GT. Co więcej obecnie broni tytułu mistrza producentów w obu klasach wyścigów.

2019 Acura NSX

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz