Moto Filmy

Ford Mustang Mach-E oblał test łosia

Elektryczny Mustang wykonał czysty przejazd przy prędkości 71 km/h.

Testowany egzemplarz Forda Mustanga Mach-E napędzany jest silnikiem elektrycznym zapewniającym 351 KM mocy oraz 580 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które są przekazywane na wszystkie koła. Dodatkowo pojazd został wyposażony w mocniejszy akumulator o pojemności 98,8 kWh, który pozwala przejechać do 540 km na jednym ładowaniu według norm WLTP. Takie zestawienie pozwala wykonać sprint 0-100 km/h w 5,8 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 180 km/h.

Ford Mustang Mach-E podczas testu łosia nie pokazał się z najlepszej strony i zdołał wykonać czysty przejazd przy prędkości zaledwie 71 km/h, co nie pozwoliło mu pozytywnie ukończyć wyzwania. Dodatkowy kilometr na liczniku sprawiał, że elektryk strącał kilka pachołków, a przy wyższych prędkościach wykazywał pewną nadsterowność, która uniemożliwiła pokonanie ostatniej sekcji pachołków.

Z drugiej jednak strony reakcje samochodu są właściwe, a sam system stabilizacji toru jazdy działa prawie niezauważalnie, jednak przyczynia się do znacznej utraty prędkości po drugiej sekcji pachołków. Należy również pamiętać, że Ford Mustang Mach-E nie należy do najlżejszych samochodów, a jego masa wynosząca 2190 kg bez kierowcy z pewnością nie pomagała przy teście łosia.

Hiszpańscy kierowcy zwracają również uwagę na opony Continental PremiumContact 6 225/55, które również nie ułatwiały elektrykowi zadania. Dodatkowo podczas slalomu możemy zaobserwować niewielki poślizg tylnej osi, który przy większej prędkości przekształca się w podsterowność, niemniej jednak pojazd nadal płynnie pokonywał kolejne zakręty.

2021 Ford Mustang Mach E – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz