Kultowe Lamborghini Countach powraca

Legendarny supersamochód doczekał się oficjalnego zwiastuna.

Kultowe dawne samochody nie są całkowicie zapomniane i czasem artyści photoshopa postanawiają przygotować wizualizacje, jak dany model wyglądałby w dzisiejszych czasach. Czasami sama marka wspomni o starym projekcie, co rozgrzewa serca fanów danego pojazdu. Jednak tym razem nie mamy do czynienia ani z plotką, ani z wizualizacją. Lamborghini naprawdę zapowiedziało powrót kultowego modelu Countach, który doczekał się 20-sekundowego zwiastuna.

Podczas swojej premiery w 1971 roku koncepcyjne Lamborghini Countach zaszokowało cały świat motoryzacji swoim futurystycznym wyglądem oraz oferując nożycowe drzwi. Pojazd wszedł do produkcji trzy lata później, a jego oryginalny wygląd daleko wyprzedał tamtejsze czasy i dodatkowo stal się swoistą ikoną włoskiej marki.

Opublikowany zwiastun modelu wypełniony jest szybkimi ujęciami, które ukazuje wiele plakatów i fotografii kultowego Lamborghini Countach. Wydawać by się mogło, że materiał wideo może także zapowiadać jego niebezpośredniego następcę, jednak końcówka filmu nie daje nam żadnych złudzeń. Zwiastun kończy się zapowiedzią „Nadchodzi nowe Lamborghini Countach” z ledwie widocznym zarysem samochodu w kształcie klina w tle.

Dodatkowo na podstronie Lamborghini poświęconej modelu Countach opublikowana została grafika przedstawiająca zakryty supersamochód. Pojazd przybrał kształt klina, jednak wydaje się, że został on pozbawiony tylnego spojlera, co może oznaczać, że inżynierowie czerpali inspirację z pierwotnych modeli pochodzących z lat 70. XX wieku.

Patrząc na wszystkie opublikowane materiały możemy mieć trzy teorie odnośnie tego, co włoska marka dla nas przygotowała. Po pierwsze może to być Aventador ze zmienionym nadwoziem, jednak ilość opublikowanych materiałów i jednoznaczna zapowiedź zrzucają tę teorie na dalszy tor. Teraz pozostaje tylko pytanie, czy Lamborghini przygotowuje produkcyjną wersję modelu, czy tylko samochód koncepcyjny? W filmie pojawie się wiele nawiązań do przyszłości, co może oznaczać, że najpierw doczekamy się samochodu koncepcyjnego.

Jeszcze jedna kwestia zapewne ściąga sen z powiek fanów tego kultowego supersamochodu, a mianowicie jaka jednostka napędowa trafi na pokład modelu. Włoska marka zapowiedziała, że Aventador Ultimae to ostatni supersamochód z silnikiem V12, jednak potężna jednostka napędowa przetrwa w ramach hybrydowego układu napędowego. Stąd też nowe Lamborghini Countach może być potężną hybrydą bądź też samochodem w pełni elektrycznym.

Niestety nadal wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, a dodatkowo nie wiemy, kiedy moglibyśmy oczekiwać premiery nowego, koncepcyjnego lub nie, Lamborghini Countach.

1990 Lamborghini Countach – egzemplarz na sprzedaż, kwiecień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz