Zdjęcia szpiegowskie

Nowe Maserati Grecale zostało przyłapane podczas zakamuflowanych testów

Tym razem możemy zajrzeć do wnętrza maszyny.

Maserati powoli wraca do gry i ostatnimi czasy znacząco odświeżyło swoją ofertę. W przeciągu minionego roku gama modeli włoskiej marki poszerzyła się o hybrydowe Maserati Ghibli oraz Levante, a także o sportowe Maserati MC20. W powietrzu wisi również nowa generacja GranTurismo, a także Maserati Grecale, które zostało właśnie przyłapane podczas publicznych testów.

Niestety pojazd ukryty jest pod grubą warstwą siatki maskującej, która obejmuje praktycznie każdy fragment samochodu łącznie z felgami. Jednak najświeższe fotografie szpiegowskie pochodzące od Waltera Vayra pozwalają nam zajrzeć do wnętrza maszyny. Zostały one wykonane z pewnej odległości jednak nie przeszkadza to nam, aby dokładnie przyjrzeć się zakamuflowanej kabinie.

Pomimo materiału zasłaniającego prawie całą deskę rozdzielczą możemy zobaczyć wyraźną okrągłą poduszkę powietrzną, a także niewielką trójramienną kierownicę sąsiadującą z łopatkami do zmiany biegów. Możemy także zobaczyć odbicia od cyfrowego zestawu wskaźników, który wygląda zupełnie inaczej niż w większym Maserati Levante, czy u Alfy Romeo Stelvio, z którymi Grecale dzieli podstawy technologiczne.

Ujęcia szpiegowskie pozwalają nam także zajrzeć do wnętrza maszyny od strony pasażera, jednak jedynym fragmentem deski rozdzielczej, który nie został ukryty pod materiałem maskującym jest prostokątna kratka od nawiewu. Dodatkowo osłona na środku deski rozdzielczej znajduje się nieco wyżej, co może sugerować, ze zastosowany wyświetlacz systemu inforozrywki będzie znajdował się na jej szczycie.

Pod maską nadchodzącego Maserati Grecale spocznie 2-litrowy silnik wspomagany elektronicznie w ramach miękkiej hybrydy bądź też opcjonalna, 3-litrowa V6 z podwójnym turbodoładowaniem, która zostanie zapożyczona od Maserati MC20. W późniejszym czasie do włoskiej rodziny dołączy również wariant korzystający z w pełni elektrycznego układu napędowego.

Nowe Maserati Grecale zadebiutuje jeszcze w bieżącym roku, stąd też w najbliższym czasie powinniśmy wyczekiwać kolejnych informacji.

2022 Maserati Grecale – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz