Supersamochody

Ford GT może otrzymać mocniejszy układ napędowy

Mocniejszy supersamochód został rzekomo widziany podczas testów w Detroit.

Na rynku motoryzacyjnym możemy znaleźć wiele supersamochodów oferowanych przez kilka poszczególnych marek. Oczywiście większość przyziemnych koncernów szerokim łukiem omija pomysł opracowanie własnej bestii, gdyż mijałoby się to z polityką marki lub byłoby po prostu za drogie i nieopłacalne. Do tego grona marek nie należy jednak Ford ze swoim GT, który, według krążących pogłosek, może otrzymać potężniejszy układ napędowy.

Według nieznanych osób z władz Forda, które miały okazję rozmawiać z portalem Ford Authority, amerykańska marka rzekomo testuje nowy wariant supersamochodu z mocniejszym układem napędowym. Dodatkowo twierdzą oni, że nowy silnik brzmi zupełnie inaczej niż obecna 3,5-litrowa, podwójnie turbodoładowana V6, jednak nie otrzymujemy przy tej zapowiedzi innych wskazówek, które mogłyby naprowadzić nas do szczegółów technicznych nowego układu napędowego.

Nietypowy pojazd został rzeczywiście przyłapany podczas testów i otrzymał on zmodyfikowany tył z dużym czerpakiem kierującym powietrze do komory silnika. Co więcej, według krążących pogłosek, amerykańska marka zamierza zwiększyć moc Forda GT do co najmniej 700 KM lub nawet ponad 760 KM mocy. Jednak wzrost mocy niekoniecznie oznaczałby, że podrasowany silnik brzmiałby zupełnie inaczej. Pojawia się więc niewielki promyk nadziei, że Ford postanowi wprowadzić do modelu potężną V8, jednak jest to tylko nasze przypuszczenie.

Dodatkowo podrasowany Ford GT powinien otrzymać otwory wentylacyjne w błotnikach podobne do tych, które możemy znaleźć w torowym samochodzie GT Mk II. Niemniej jednak amerykański supersamochód nie powinien odziedziczyć po torowym bracie ogromnego spojlera. Pozostałe zmiany nie są jeszcze znane, jednak jeżeli model rzeczywiście otrzyma dodatkowy zastrzyk mocy, to marka zapewne wprowadzi zmodyfikowane hamulce oraz zawieszenie, które lepiej poradzą sobie z dodatkową mocą.

Według oficjalnych zapowiedzi produkcja Forda GT zakończy się już w 2022 roku, stąd też mocniejszy wariant może pojawić się jako edycja pożegnalna. Jednak portal Ford Authority ma inne podejście i sugeruje, że Ford może zdecydować się przedłużyć nieco żywotność swojego supersamochodu.

2021 Ford GT Heritage Edition

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz