Już 1 września zobaczymy europejski wariant Kii Sportage

Dedykowany model dla starego kontynentu doczeka się kilku zmian.

Po premierze nowej generacji Kii Sportage, która odbyła się już kilka miesięcy temu, wszystko wskazywało na to, że południowokoreańska marka skupi się na innych nadchodzących modelach. Jednak Kia postanowiła zrobić coś innego i właśnie opublikowała szkice projektowe przedstawiające nowy wariant Sportage dla Europy. Czym będzie on różnił się od swojego globalnego odpowiednika?

Kia Sportage trafiła na rynek już w 1993 roku, jednak dopiero piąta generacja modelu doczeka się specjalnego odpowiednika przeznaczonego na rynek europejski. Na pierwszy rzut oka modele będą do siebie bardzo podobne, gdyż zarówno przód, jak i tył pojazdu nie doczekał się żadnych zmian, które pojawiają się dopiero na profilu bocznym. Wersja europejska utraci ostatnią tylną ćwiartkę szyby, a sam słupek C otrzyma nieco ostrzejszy kształt, aby nadać modelowi bardziej sportowy wygląd.

Same szkice przedstawiają model w wersji wykończenia GT Line z dwukolorowym lakierem oraz gigantycznymi kołami, które w wariancie produkcyjnym zmaleją do bardziej naturalnych rozmiarów. Dodatkowo europejski wariant Kii Sportage doczeka się zmniejszonego rozstawu osi, a co za tym idzie, tylne drzwi także powinny zostać nieznacznie zmniejszone. Niemniej jednak zarówno szerokość jak i wysokość modelu powinny zostać zachowane.

Europejski wariant Kii Sportage otrzyma hybrydowy układ napędowy złożony z 1,6-litrowego silnika benzynowego oraz 66,9-kilowatowego silnika elektrycznego, który będzie czerpał energię z polimerowego akumulatora o pojemności 13,8 kWh. Spodziewamy się również, że na pokład maszyny mogą trafić skrzynie biegów zapożyczone od nowego Hyundaia Tucson.

Nowa Kia Sportage doczeka się internetowej premiery już 1 września, a następnie będziemy mogli ją zobaczyć podczas salonu samochodowego w Monachium, który odbędzie się już w przyszłym miesiącu.

2022 Kia Sportage (wersja europejska) – szkice projektowe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz