Oto jak może wyglądać flagowy Nissan Z Nismo

Powstanie flagowej wersji Nismo jest pewne.

Kilka dni temu oficjalnie został zaprezentowany wyczekiwany nowy sportowy model Nissana z serii „Z”. Jego nazwa to teraz po prostu Nissan Z, czasem z dopiskiem „Coupe”. Napędzany jest 3-litrowym silnikiem V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 405 KM oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylną oś za pośrednictwem 6-stopniowej skrzyni manualnej (!) lub 9-biegowej automatycznej przekładni.

Mimo, że podstawowa specyfikacja nie brzmi źle i jej osiągi są naprawdę niezłe, pewne jest, że niedługo Japończycy zaprezentują jeszcze mocniejszą, jeszcze szybszą i agresywniejszą wersję z dopiskiem „Nismo”. Spekulacje dziś mówią o jednostce napędowej podkręconej do około 480 KM i 530 Nm, dzięki czemu nowa „zetka” będzie przyspieszać od 0 do 100 km/h nie w ok. 4 sekundy, a w czasie na poziomie 3,6 s.

Wizji nowego Nismo podjął się japoński grafik z kanału wAtARu-車好きデザイナー. Połączył on nowoczesny design bieżącego modelu z modyfikacjami wprowadzonymi do Nissana 370Z Nismo, a także flagowej odsłony modelu GT-R.

Artysta obniżył zawieszenie, zainstalował klasyczne czarne felgi Nismo z czerwonymi zaciskami hamulców, a także zmodyfikował nieco nadwozie. Z przodu pojawił się nowy zderzak z trójkątnym przelotem powietrza oraz splitterem z czerwonym wykończeniem. Linia boczna nie uległa większym zmianom z wyjątkiem powiększonych nakładek na progi również z czerwonym akcentem. Wizja zmian z tyłu nie jest znana, a na wykonanej wizualizacji grafik dodał powiększony spojler w kolorze nadwozia z czarnym wykończeniem.

Pełny film z tworzenia wizualizacji poniżej, a na dole artykułu wizualizacje w różnych kolorach nadwozia.

2023 Nissan Z Nismo – wizualizacja wAtARu-車好きデザイナー, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz