Oto jak może wyglądać nowa generacja Lexusa LX

Co powiecie na ogromną osłonę chłodnicy, połączone tylne światła i wciąż dość kwadratowe nadwozie?

Obecna generacja Lexusa LX powoli zbliża się do kresu swojego istnienia i japońska marka w najbliższym czasie powinna zaprezentować jego kolejną odsłonę. Według krążących pogłosek nowa generacja Lexusa LX powinna trafić na do sprzedaży już w przyszłym roku, stąd też coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad zmianami jakie trafią do luksusowego SUV-a. Do tego grona należą również graficy z portalu Kolesa.ru, którzy postanowili przygotować wizualizację nadchodzącego modelu.

Model nadal będzie wyróżniał się swoją ogromną i masywną osłoną chłodnicy, która doczekała się złożonego wzoru. Tuż obok niej znalazły się wąskie reflektory, które zostały zintegrowane ze światłami do jazdy dziennej, które przyjęły postać strzałek. Z pewnością taki styl nie przypadnie do gustu osobom szukającym nieco spokojniejszego i bardziej stonowanego wyglądu.

Natomiast tył pojazdu doczekał się bardzo prostego wyglądu z tylnymi światłami, które zostały połączone paskiem świetlnym LED przeciągniętym wzdłuż klapy bagażnika. Co ciekawe graficy postanowili pozbawić samochodu końcówek układu wydechowego, jednak nic nie wskazuje, aby pojazd otrzymał jedynie w pełni elektryczny układ napędowy. Dodatkowo sam projekt w ogromnym stopniu przypomina Toyotę Land Cruiser, co oznacza także, że oba modele będą ze sobą blisko spokrewnione i zostaną oparte na tej samej płycie podłogowej Toyoty GA-F.

Wiadomo również, że nowa generacja Lexusa LX doczeka się 17-calowego wyświetlacza systemu inforozrywki, a także skanera linii papilarnych niezbędnego do uruchomienia silnika. Oprócz tego japońska marka powinna poprawić właściwości jezdne potężnego SUV-a i wprowadzić do niego najnowsze systemy bezpieczeństwa.

Nowa generacja Lexusa LX będzie dostępna z kilkoma jednostkami napędowymi. Ofertę modelu będzie otwierała 3,5-litrowa, podwójnie turbodoładowana V6 generująca 415 KM mocy oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Natomiast na szczycie łańcucha spalinowego znajdzie się wariant LX 750h z tą samą jednostką napędową, która doczekałaby się elektrycznego wspomagania, dzięki czemu powinna generować 487 KM mocy oraz 871 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Nowa generacja Lexusa LX powinna zadebiutować już we wrześniu bieżącego roku i trafi do sprzedaży już w przyszłym roku, a na niektórych rynkach będzie dostępna jeszcze w grudniu 2021 roku.

2019 Lexus LX 570 – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz