7-osobowa Dacia nazywać się będzie Jogger

Będzie to bezpośredni następca Logana MCV.

Już od dłuższego czasu wiemy, że Dacia zamierza pozbyć się ze swojej oferty Logana w wersji MCV, który zostanie zastąpiony zupełnie innym modelem. Nadchodzący członek rumuńskiej rodziny był już wielokrotnie przyłapywany podczas zakamuflowanych testów, jednak jego nazwa nadal pozostawała tajemnicą. Jednak teraz, na zaledwie kilka dni przed debiutem, Dacia opublikowała nowy zwiastun zapowiadający następcę Logana MCV, a będzie nim Jogger.

Już na pierwszy rzut oka możemy dostrzec, ze najnowszy zwiastun zapowiada bardziej praktyczny wariant Logana lub Sandero, który dodatkowo występuje w nieco bardziej uterenowionej wersji Stepway. Oczywiście na materiale video nie zabrakło również wielu ujęć przedstawiających sam wygląd samochodu pomalowanego pomarańczową farbą oraz wyposażonego w eleganckie relingi dachowe, które można również ustawić poprzecznie, a także kadrów prezentujących nazwę modelu.

Jogger zaoferuje nam konfigurację z siedmioma fotelami, która świetnie sprawdzi się jako rodzinny samochód lub też wariant z pięcioma siedzeniami oraz praktycznym bagażnikiem, który idealnie nada się dla osób szukających niedrogiego, ale praktycznego pojazdu. Dodatkowo nowa Dacia Jogger odziedziczy po swoim starszym rodzeństwie przednie reflektory z LED-owymi światłami do jazdy dziennej, natomiast tylne światła otrzymały wzór świetlny w kształcie litery Y.

Niestety wnętrze nowej Dacii Jogger nie zostało jeszcze ani razu ujawnione, jednak możemy sądzić, że rumuńska marka będzie dążyła do maksymalnego cięcia kosztów. Oznacza to, że kokpit zostanie w dużej mierze przeniesiony z obecnej Dacii Sandero. Nie wiemy również, jakie jednostki napędowe znajdą się w ofercie nowego Joggera. Wielu klientów narzeka na brak czterocylindrowego silnika w Loganie oraz Sandero, więc być może Dacia postanowi wprowadzić mocniejszy silnik dla swojego najnowszego modelu.

Nowa Dacia Jogger zadebiutuje już 3 września, a następnie będziemy mogli zobaczyć ją podczas salonu samochodowego w Monachium. Nowy model powinien trafić do sprzedaży pod koniec bieżącego lub na początku przyszłego roku.

2022 Dacia Jogger – zdjęcia szpiegowskie, maj 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz