Zdjęcia szpiegowskie

Nowe Renault MeganE zostało przyłapane podczas zakamuflowanych testów

Elektryczny crossover zadebiutuje podczas salonu samochodowego w Monachium.

Renault Megane jest z pewnością jednym z najbardziej znanych modeli francuskiej marki, który występował już w praktycznie każdym nadwoziu zaczynając od hatchbacka, sedana, kombi, kabrioletu, coupe, czy nawet SUV-a. Dla niewtajemniczonych Arkana jest sprzedawana na niektórych rynkach pod zmienioną nazwą Megane Conquest. Jednak już wkrótce rodzina Megane poszerzy się o w pełni elektryczny crossover, który został właśnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów.

Nowy model został oparty na samochodzie koncepcyjnym Megane eVision zaprezentowany w zeszłym roku, który przez niespełna 12 miesięcy został przekształcony w samochód przedprodukcyjny, co potwierdzają naklejki umieszczone przy słupku A u sfotografowanego egzemplarza. Dodatkowo te same nalepki zdradzają, że zakamuflowany prototyp został wyposażony w silnik elektryczny o mocy 160 kW oraz potężny akumulator o pojemności 60 kWh, które również były obecne we wcześniej wspomnianej koncepcji.

Nadchodzące MeganE zostało również wyposażone w przednie, elektronicznie wysuwane klamki, co pozwoliło poprawić aerodynamikę nadwozia, natomiast tylne klamki zostały umieszczone w okolicy szyby. Oprócz tego model doczekał się zaktualizowanego znaczka marki, który jest stosunkowo duży i rozdziela smukłe przednie reflektory z oddzielnymi światłami do jazdy dziennej o nietypowym kształcie. Co ciekawe, elektryczne Megane zostało osadzone na ogromnych felgach, a dodatkowo za tylnymi kołami znalazły się hamulce tarczowe. Warto wspomnieć, że zarówno Volkswagen ID.4 jak i jego rodzeństwo Skoda Enyaq i Audi Q4 E-Tron otrzymały hamulce bębnowe przy tylnych kołach.

Renault postanowiło także nieznacznie pochylić linię dachową w okolicy bagażnika, co w połączeniu z masywnym spojlerem spowodowało, że otrzymaliśmy stosunkowo mała tylną szybę jak na kompaktowego crossovera. Nowy elektryk podąża za obecnymi trendami i na jego tyle znalazły się światła połączone paskiem świetlnym LED przeciągniętym wzdłuż klapy bagażnika, która otwierana jest przyciskiem umieszczonym pod szyldem „Megane”.

Niestety zdjęcia szpiegowskie nie pozwalają nam zajrzeć do wnętrza maszyny, jednak wcześniejsze zwiastuny ujawniły kilka fragmentów kokpitu. Do wnętrza elektrycznego Megane trafią dwa sąsiadujące ze sobą wyświetlacze, w czym centralnie umieszczone ekran systemu inforozrywki został przeciągnięty w stronę tunelu środkowego. Pod sporym wyświetlaczem znalazły się fizyczne przyciski oraz ładowarka indukcyjna, a całość zostanie dopełniona o oświetlenie ambientowe.

Nowe Renault MeganE zostanie zaprezentowane już podczas nadchodzących targów motoryzacyjnych w Monachium, a następnie trafi do sprzedaży w przyszłym roku.

2022 Renault Megane E-Tech Electric – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz