Oto europejski wariant Kii Sportage

Pojazd w wersji GT Line zostanie zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Monachium.

Kilka miesięcy temu Kia zaprezentowała nową generację swojego popularnego crossovera Sportage, jednak pierwszy raz w historii tego modelu postanowiła przygotować również jego europejski wariant. Model przeznaczony na stary kontynent został właśnie zaprezentowany w internecie, a już za kilka dni będziemy mogli przyjrzeć mu się na żywo podczas targów motoryzacyjnych w Monachium.

W dużej mierze europejski wariant Kii Sportage prezentuje się prawie identycznie jak jego globalny odpowiednik. Oczywiście możemy dostrzec kilka charakterystycznych zmian, a najbardziej zauważalną jest nieznacznie zmodyfikowany przód pojazdu dla wersji wyposażenia GT Line. Pojazd otrzymał grill o sześciokątnym wzorze, podczas gdy otwór w dolnej części zderzaka doczekał się nieco innego układu oraz przeniesionego radaru od adaptacyjnego tempomatu.

Jednak największą i najważniejszą zmianą jest wprowadzenie krótszego rozstawu osi, który mierzy 2680 mm, podczas gdy w wariancie globalnym wynosi on 2755 mm. Zmieniła się także sama długość pojazdu, która zmalała do 4515 mm, czyli utraciła 145 mm względem swojego brata. Skrócenie nadwozia sprawiło również, że europejska Kia Sportage otrzymała krótsze tylne drzwi, a z jej nadwozia zniknęła jedna ćwiartka szyby.

Natomiast we wnętrzu nie powinniśmy oczekiwać zbyt wielu nowości. Oczywiście wersja wykończenia GT Line wprowadzi do kabiny kilka modyfikacji. Do kokpitu trafiła płaska wielofunkcyjna kierowca, karbonowe akcenty na desce rozdzielczej oraz specjalną skórzaną tapicerkę z białymi szwami i wyszytym napisem GT Line.

Kia zamierza sprzedać crossovera jako „pierwszą europejską wersję Sportage w cenionej 28-letniej historii modelu” z hybrydowymi układami napędowymi typu plug-in, konwencjonalnymi hybrydami, a także z czystymi silnikami benzynowymi oraz wysokoprężnymi. Niezależnie od wybranego napędu, europejska Kia Sportage będzie dostępna z w system Start-Stop we współpracy z technologią ADAS firmy Kia, która samodzielnie określa czy i kiedy system powinien się aktywować.

Europejski wariant Kii Sportage w wersji wykończenia GT Line zostanie zaprezentowany na żywo podczas salonu samochodowego w Monachium.

2022 Kia Sportage Euro-spec

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz